Postet nga: vladimir putin

Vuçiq Tregon Çfarë i Tha Putin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka folur për mediat serbe lidhur me bisedën telefonike që kishte me homologun e tij rus, Vladimir Putin.

Putin Dënon Arrestimin e Gjuriqit nga Policia e Kosovës

Kremlini ka njoftuar se presidenti Vladimir Putin ka dënuar fuqishëm arrestimin e shefit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq nga Policia ...

Vuçiq e Putin Bisedojnë për Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe homologu i tij rus Vladimir Putin kanë biseduar sot me telefon lidhur me Kosovën.

Kremlini e Cilëson ‘të Neveritshëm’ Krahasimin e Putinit me Hitlerin

Dmitry Peskov, zëdhënësi i presidentit rus Vladimir Putin, ka thënë se krahasimi i sekretarit të Jashtëm britanik, Boris Johnson, që organizimi i Kampionatit të futbollit ...

Trump e Uron Putinin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka biseduar në telefon me presidentin rus, Vladimir Putin, dy ditë pas rizgjedhjes së këtij të fundit në krye të shtetit rus.

Trump Nuk i Ka Telefonuar Putinit për ta Uruar

Shtëpia e Bardhë ka thënë se nuk është e befasuar nga fitorja e Vladimir Putinit në zgjedhjet presidenciale të mbajtura të dielën.

Putin Fiton me Mbi 70 Për Qind të Votave

Rezultatet e para të zgjedhjeve presidenciale në Rusi tregojnë se Vladimir Putin do ta udhëheqë këtë vend edhe për gjashtë vjet të tjerë.

Nisin Votimet në Rusi, Putin Drejt Mandatit të Katërt

Qytetarët me të drejtë vote në Rusi janë duke votuar në zgjedhjet presidenciale, ku pritet që presidenti aktual, Vladimir Putin të fitojë mandatin e katërt. Pyetja e vë...