Postet nga: vladimir putin

Erdogan e ka përshkruar Putinin si “mik të dashur”

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka arritur në Soçi të Rusisë, për takimin me presidenin e Rusisë, Vladimir Putin. Konsiderohet se në fokus të bisedimeve të dy ...

Putini Fton Vuçiqin në Moskë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, takoi të enjten ambasadorin rus në Beograd, Aleksandar Çepurin, i cili i dha ftesën e presidentit rus, Vladimir Putin, për të vizituar ...

Rusia e Putinit – ‘Kërcënim i Madh’ për Demokracitë Perëndimore

Në një deklaratë të iniciuar nga Instituti i Vlerave Evropiane me seli në Pragë dhe të titulluar “Perëndimi demokratik duhet të ndalojë Putinin”, rreth 70 ekspertë thonë se duhet të ...

QKSS- Raport për Ndikimin e Rusisë në Kosovë

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) ka publikuar sot raportin gjithëpërfshirës “Ndërhyrja e Rusisë në Kosovë: si dhe pse?”, ku theksohet se Kosova është ...

Vladimir Putin Flet për Kosovën

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, deklaroi se vendet anëtare të BE-së, me mbështetjen për Kosovën, “vetëm sa kanë nisur aspiratat separatiste në Europë”.

Putin: Korrjet e Sivjetme do të Thyejnë të Gjitha Rekordet

Të korrat e këtij viti në Rusi do të thyejnë të gjitha rekordet e mëparshme, ka thënë presidenti i Federatës ruse, Vladimir Putin.

Putin: Tensionet Mund të Kthehen në Luftë në Kore

​Presidenti rus, Vladimir Putin komentoi përmes një artikulli tensionet në Gadishullin Korean.

Presidenti Maqedonas Pritet Përzemërsisht në Moskë

Gjatë një vizite në Rusi, presidenti maqedonas Gjorge Ivanov, pritet të takohet sot me presidentin Putin ”për të diskutuar çështje që lidhen me zhvillimin e mëtejshëm të ...