Postet nga: Virusi

Gjermania synon ta shpejtojë fushatën e vaksinimit

Gjermania do të ketë së shpejti doza të mjaftueshme të vaksinave kundër koronavirusit, për të mundësuar vaksinimin nëpër pika të ndryshme të qytetit, apo edhe ...

BE-ja heq kufizimet e udhëtimit për tri vende të Ballkanit

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe ...

India kërkon që të hiqen postimet për “variantin indian” të COVID-19

Qeveria e Indisë ka urdhëruar platformat e mediave sociale që të heqin të gjithë përmbajtjen, ku përmendet “varianti indian” i koronavirusit.

OBSH e klasifikon si ‘shqetësues’ variantin indian të koronavirusit

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se varianti B.1.617 i koronavirusit, i identifikuar për herë të parë në Indi vitin e kaluar, është klasifikuar si “variant i ...

Varianti i koronavirusit i zbuluar në Indi mund të ketë nxitur valën vdekjeprurëse

India ka thënë se varianti i ri i koronavirusit, i raportuar fillimisht në këtë shtet në muajin mars, mund të jetë i lidhur me valën vdekjeprurëse ...

12 mijë e 760 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur numri total i rasteve pozitive me koronavirus është 100,655 raste nga 493,776 persona të dyshimtë në ...

Jep dorëheqje ministri i Shëndetësisë në Austri - “i lodhur nga pandemia”

Ministri i Shëndetësisë i Austrisë, Rudolf Anschober, tha se jep dorëheqje nga pozita, pasi ndihet i rraskapitur nga lufta me pandeminë e koronavirusit.

Vaksinat po "zbehin lidhjen" mes infektimeve me koronavirus dhe vdekjeve

Të dhëna të fuqishme tregojnë se programi i vaksinimit në Mbretëri të Bashkuar është duke zbehur lidhjen në mes rasteve të infektimit me koronavirus dhe vdekjeve, kanë thë...