Postet nga: kim jong un

Kim Jong Un vazhdon vizitën në Rusi

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, inspektoi të shtunën avionët bombardues strategjikë rusë me aftësi bërthamore, raketat hipersonike dhe anijet luftarake, i ...

Kim Jong Un dhe Vladimir Putin premtojnë marrëdhënie më të thella ndërmjet dy vendeve

Lideri koreano-verior Kim Jong Un është takuar me presidentin rus Vladimir Putinin në Rusi gjatë një vizite e cila pritet të rezultojë në një marrëveshje armësh.

Kim Jong-un mbërrin në Rusi për të takuar presidentin rus Putin

Kim Jong-un ka mbërritur në Rusi për një samit të rrallë me presidentin Vladimir Putin për të diskutuar një marrëveshje të mundshme për furnizimin e ...

Aleanca jo e shenjtë midis Kim Jong-un dhe Putin

Më 27 korrik, ndërsa përkujtonte 70-vjetorin e asaj që Koreja e Veriut e quan në mënyrë të çoroditur 'fitoren' e saj në luftën koreane, Kim Jong-un me ...

Kim Jong Un zotohet 't’ia mbajë dorën' Putinit për bashkëpunim strategjik

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un është zotuar se do “t’ia mbajë dorën” presidentit rus Vladimir Putin dhe do të forcojë bashkëpunimin strategjik ...

Kim Jong Un urdhëron zgjerimin e arsenalit bërthamor të Koresë së Veriut

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka urdhëruar një zgjerim “eksponencial” të arsenalit bërthamor të shtetit të tij dhe zhvillimin e më shumë raketave të fuqishme ...

Kim Jong Un kërcënon të përdorë armët bërthamore mes tensioneve me SHBA-në dhe Korenë e Jugut

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un, paralajmëroi se është gati të përdorë armët e tij bërthamore në konflikte të mundshme ushtarake me ...

Lideri i Koresë së Veriut sërish paralajmëron për përdorimin e armëve bërthamore

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka përsëritur paralajmërimin se Phenjani mund të përdorë armët e tij bërthamore për qëllime “...