Postet nga: Android

Fundi i monopolit të Google në tregun e telefonave mobil?

Edhe pse tregu i telefonave celularë është jashtëzakonisht i madh dhe bëhet fjalë për miliarda njerëz në të gjithë planetin, është interesant fakti se kur bë...

Google e përmirëson privatësinë e shfletimit në Android

Chrome i Google është shfletuesi më i popullarizuar i uebit në botë, i përdorur nga shumë njerëz në kompjuterë dhe telefona të mençur. Ndër të tjera, ...

Prezantohet një prej telefonave inteligjentë më të fuqishëm Android

Pas muajsh spekulimesh dhe thashethemesh rreth modelit të ardhshëm të OnePlus, telefoni u zbulua zyrtarisht këtë javë. OnePlus 11 u lansua në tregun kinez (prezantimi për tregun global ë...

Zbulohet një virus i rrezikshëm për Android që mund t’i vjedhë fjalëkalimet dhe të dhëna të tjera të ndjeshme

Studiuesit e sigurisë nga F5 Labs paralajmërojnë për një virus (malware) të ri të rrezikshëm që mund ta përkeqësojë jetën e përdoruesve të ...

Chrome i ri ka ardhur

Versioni i fundit i Chrome e huazon veçorinë e mirënjohur Edge dhe prezanton disa përmirësime origjinale dhe të dobishme...

A po ju shkon në nerva? Hiqeni qafe shfletuesin e integruar në Gmail

 

Kodet 'sekrete' të sigurisë që mund të jenë të dobishme: A jeni në dijeni për këto opsione të fshehura në Android?

 

Nga 1 nëntori WhatsApp ndalon të funksionojë në disa telefona, lista

Përdoruesit e Apple dhe Android me modele të vjetra kanë vetëm disa ditë derisa WhatsApp t’i ndalojë ata të kenë akses në mesazhe, foto dhe video.