Postet nga: veriu i mitrovices

Pamje - Protestuesit serbë mblidhen në veri të Mitrovicës

Qytetarët serbë kanë filluar të mblidhen në sheshin kryesor të Mitrovicës Veriore, në një protestë e cila është paralajmëruar të mbahet sot.

Policia zbulon një laborator të drogës në veri të Mitrovicës, arrestohen dy persona

Policia e Kosovë gjatë një aksioni të zhvilluar në veri të Mitrovicës, ka zbuluar një laborator droge ku kanë sekuestruar mbi 30 kg lëndë narkotike marihuanë dhe kanë arrestuar ...

(VIDEO) Njësitë speciale vendosen në veri të Kosovës

Ekipe të njësive speciale të Policisë së Kosovës, në orët e hershme të mëngjesit janë vendosur në disa pika në veri të Kosovës.

Gjuajtje me armë zjarri në veri të Mitrovicës, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nën dyshimin për gjuajtje me armë zjarri në fshatin Gushavc në veri të Mitrovicës.

Policia jep detaje për aksionin në Mitrovicën Veriore - FOTO

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me aksionin e djeshëm të hetueseve të antidrogës për bastisje dhe kontroll në dy lokacione në Mitrovicën ...

Arrestohet një person, u kap me drogë

Një shtetas i Serbisë me inicialet N. P., është arrestuar nën dyshimin për posedim, blerje, shitje të lëndëve narkotike.

“Temat e nxehta” të partive politike para zgjedhjeve: Veriu, bashkimi kombëtar, vizat

Disa prej temave që konsiderohen më sfiduese janë rikthyer si pjesë e diskursit politik në Kosovë para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare që do të mbahen më 14 shkurt.

Enver Hoxhaj: Vjosa Osmani e Albin Kurti u ndalën nga 15 fëmijë në veri

Kryetari i PDK-së, njëherësh kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj, në një takim me veteranët sot në Klinë  ka folur edhe për shkuarjen e kreut ...