Postet nga: unicef

UNICEF-i i jep donacion IKSHPK-së pajisje për testimin e cilësisë së ujit të pijshëm

Zyra e UNICEF-it në Kosovë i ka dorëzuar sot Institutit Kosovar të Shëndetësisë Publike 10 sete të pakove për testimin e cilësisë së ujit të pijshë...

Në karrocë invalidësh, Ambasadori gjerman demonstron vështirësitë e fëmijëve me nevoja të veçanta

Ambasadori gjerman në Kosovës, Christian Heldt i është bashkangjitur fushatës së UNICEF në Kosovë, “#visa4children”, për fëmijët me aftësi të kufizuara.

Vazhdon bashkëpunimi mes Ministrisë së Kulturës dhe UNICEF-it për fuqizimin e të rinjve

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, dhe shefi i UNICEF-it në Kosovë, Murat Shahin, kanë vazhduar bashkëpunimin për programin gjithëpërfshirës për fuqizimin ekonomik të 10 ...

Avokati i Popullit, UNICEF dhe KOMF bëjnë thirrje për faljen e dënimit për të miturit

Institucioni i Avokatit të Popullit bashkë me UNICEF dhe KOMF përmes një deklaratë të përbashkët me thirrjen për veprim “T’u japim një shans të miturve”, ...

Vjosa Osmani e Shpend Ahmeti e vlerësojnë aktivitetin e UNICEF-it në mbështetje të fëmijëve me nevoja të veçanta

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti e ka cilësuar mbresëlënës aktivitetin e UNICEF-it në Prishtinë - vendosjen e 120 karrocave në shenjë thirrjeje për përfshirjen ...

120 karroca me çanta shkolle vendosen në sheshin 'Skënderbeu'

Zyra e UNICEF në Prishtinë ka njoftuar se ka vendosur mëngjesin e sotëm 120 karroca me çanta shkolle në sheshin “Skenderbeu”, në Prishtinë në shenjë thirrjeje për pë...

UNICEF: 19 milionë fëmijë në mesin e të zhvendosurve në 2019-ën

Agjencia për Fëmijë e Kombeve të Bashkuara, UNICEF, tha se 46 milionë njerëz, në mesin e tyre 19 milionë fëmijë, kanë ikur nga dhuna dhe konfliktet vitin e ...

Mbërrin në Prishtinë dërgesa e tretë e UNICEF-it me furnizime për COVID-19

Zyra e UNICEF-it në Kosovë ka bërë të ditur se ka mbërritur edhe dërgesa e tretë e kësaj organizate me pajisje mbrojtëse për punë...