Postet nga: indi

Indi, të paktën 14 të vdekur dhe mbi 100 persona të zhdukur pas përmbytjeve

Një operacion kërkimi dhe shpëtimi është nisur për më shumë se 100 njerëz të zhdukur në verilindje të Indisë pasi përmbytjet e befasishme e goditën ...

Studimi: Ushqimi më i mirë mund të ulë rrezikun e vdekjeve nga tuberkulozi me 60% 

Provat në shkallë të gjerë në terren që ofruan pako ushqimesh të shëndetshme për të sëmurët dhe familjet e tyre treguan reduktime radikale të vdekjeve, shkruan ...

Vdesin 22 punëtorë nga shembja e urës në Indi

Të paktën 22 punëtorë kanë vdekur të mërkurën kur ura hekurudhore, të cilën po e ndërtonin përmbi një luginë të thellë në verilindje të ...

Të paktën 24 të vdekur nga vërshimet dhe rrëshqitja e dheut në Indi

Të paktën 24 persona kanë vdekur, nëntë prej të cilëve si pasojë e shembjes së një tempulli, dhe dhjetëra të tjerë janë zhdukur gjatë vërshimeve dhe ...

Indi, hetimet paraprake: Një gabim në sistemin e sinjalizimit shkaktoi përplasjen e trenave

Një zyrtare indiane e hekurudhave tha se një gabim në sistemin elektronik të sinjalistikës mendohet të ketë shkaktuar përplasjen e një treni pasagjerësh me një mallrash dhe ...

Modi zotohet për ndëshkime të ashpra, pas incidentit vdekjeprurës me trena në Indi

Njerëzit që do të shpallen fajtorë për aksidentin vdekjeprurës me trena, në lindje të Indisë, do të “ndëshkohen ashpër”, ka thënë kryeministri indian, Narendra ...

Indi: Mbi 230 persona të vdekur si pasojë e përplasjes së tre trenave

Të paktën 238 persona kanë vdekur dhe mbi 650 të tjerë janë plagosur, si pasojë e përplasjes së tre trenave në rajonin Odisha të Indisë, kanë thënë zyrtarët.

Përplasen trenat në Indi, 50 të vdekur dhe 300 të plagosur

Së paku 50 persona kanë vdekur dhe 300 janë shtruar në spital në Indi, pasi një tren me pasagjerë doli nga shinat dhe u përplas me një tren mallrash në qarkun ...