Postet nga: ulrika richardson

Haradinaj takon Richardson, bisedojnë për anëtarsimin në organizata ndërkombtare

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka takuar Ulrika Richardson, koordinatore për zhvillim në zyrën e OKB-së në Kosovë.

Richardson tregon ku duhet të ruhen vaksinat kundër COVID-19

Ulrika Richardson, koordinatorja e agjencive të OKB-së në Kosovë, në intervistën për KALLXO.com ka folur rreth buxhetit të ndarë nga institucionet e vendit tonë për blerjen ...

Richardson: 30 milionë euro janë dhënë për Kosovën që nga fillimi i pandemisë

Ulrika Richardson, koordinatorja e agjencive të OKB-së në Kosovë, në intervistën për KALLXO.com ka folur rreth donatorëve që kanë ndihmuar Kosovën gjatë kohës së ...

Ulrika Richardson: Rreth 300 mijë doza vaksinash kundër COVID-19 do të jenë pa pagesë për Kosovën

Koordinatorja e agjencive të OKB-së në Kosovë, Ulrika Richardson, në intervistë për KALLXO.com ka folur rreth buxhetit të ndarë nga institucionet kosovare për blerjen e vaksinës ...

Richardson: Kosova ka aplikuar për vaksina kundër COVID-19 në afatin e paraparë

Koordinatorja e OKB-së, Ulrika Rchardson, në intervistë për KALLXO.com ka folur se kur ka gjasa Kosovë të marrë vaksinën kundër COVID-19 dhe çfarë duhet të bë...

Koordinatorja e OKB-së flet rreth vaksinës kundër COVID-19 në Kosovë

Koordinatorja e agjencive të OKB-së në Kosovë, Ulrika Richardson, do të flasë sonte në KALLXO.com rreth përpjekjeve për të siguruar doza të vaksinës anti-COVID për ...

MKRS dhe UNKT me programe të përbashkëta për fuqizimin e të rinjve

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur sot në takim koordinatoren e OKB-së për Zhvillim Ulrika Richardson dhe përfaqësuesen e përhershme të ...