Postet nga: ukshin hoti

Ish-ushtari i UÇK-së rrëfen detaje të masakrës në Burgun e Dubravës

Ish-ushtari i UÇK-së Bedri Kukalaj ka thënë se kur i kanë dërguar nga burgu i Nishit në atë të Dubravës kanë përjetuar vazhdimisht keqtrajtime nga ...

Distanca që afroi artistin nga Bujanoci me Prishtinën

Rreth 80 kilometra ndërmjet Prishtinës dhe Bujanocit ishin motivimi që Nagip Tashi ta emëronte ekspozitën e tij të mozaikëve të gdhendur në dru, “Distanca”.

Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq demanton lajmin për gjetjen e trupit të Ukshin Hotit

Portali “Albanian Post” dje gjatë ditës ka raportuar se kinse është gjetur trupi i ish-profesorit Ukshin Hoti.

​Komisioni për të pagjeturit demanton pohimet për kthimin e eshtrave të Ukshin Hotit

Kushtrim Gara nga Komisioni qeveritar për të pagjeturit ka demantuar lajmin se janë gjetur eshtrat e Ukshin Hotit.

Andin Hoti e mohon se janë gjetur mbetjet trupore të Ukshin Hotit

Gjatë ditës së sotme portali “Albanian Post” ka raportuar se janë gjetur eshtrat e ish profesorit, Ukshin Hotit.

Ekrem Kryeziu tregon për torturat që përjetoi në qeli, në burgun ku ishte edhe Ukshin Hoti

Regjisori dhe dramaturgu Ekrem Kryeziu ka rrëfyer në ‘Kallxo Përnime’ torturat që ka përjetuar gjatë kohës sa ishte në burg.

Ishte planifikuar shkarkimi i rektorit, anulohet mbledhja e Këshillit Drejtues të Universitetit të Prizrenit  

Mbledhja e Këshillit Drejtues të Universitetit të Prizrenit “Ukshin Hoti” që ishte paraparë sot të mbahet në ora 11:00 e në të cilën ishte paraparë edhe shkarkimi i rektorit, ë...

Monitorimi nga KALLXO.com rezulton me ndryshime pozitive në respektim të masave anti-COVID në Universitetin e Prizrenit

Në fakultetet e Universitetit të Prizrenit “Ukshin Hoti”, kanë filluar të merren më seriozisht masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19.