Postet nga: Bedri Kukalaj

Rrëfimi i ish-ushtarit të UÇK-së: Të burgosurit në burgjet e Serbisë vdisnin nga rrahjet

Ish-ushtari i UÇK-së, Bedri Kukalaj, i cili ishte burgosur nga forcat serbe, thotë se pas hyrjes së NATO-s në Kosovë, të burgosurit shqiptarë nga Lipjani e Dubrava i kanë ...

Ish-ushtari i UÇK-së i plagosur në masakrën e Dubravës: Në Prishtinë më kanë operuar pa anestezion

Ish-ushtari i UÇK-së, Bedri Kukalaj, thotë se në Prishitnë e operuan pa anestezion nga plagët që kishte marrë në masakrën e burgut të Dubravës.

Ish-ushtari i UÇK-së rrëfen detaje të masakrës në Burgun e Dubravës

Ish-ushtari i UÇK-së Bedri Kukalaj ka thënë se kur i kanë dërguar nga burgu i Nishit në atë të Dubravës kanë përjetuar vazhdimisht keqtrajtime nga ...

Kukalaj: Gjatë bartjes nga burgu i Nishit në Dubravë, një paramilitar hyri në autobus dhe na godiste me thikë në kokë

Ish-ushtari i UÇK-së Bedri Kukalaj thotë se pas fillimit të bombardimeve të NATO-s, shqiptarët në burgjet e Serbisë po i sillnin në Dubravë.

Kukalaj: Isha i plagosur, në burgun e Nishit më ofruan trajtim mjekësor vetëm pas 4 ditësh

Ish-ushtari i UÇK-së, Bedri Kukalaj, i cili kishte mbetur i plagosur nga zënia në pritë prej serbëve teksa po bartnin armatim nga Shqipëria, thotë se ndihmë...

Ish-ushtari i UÇK-së tregon se si u zunë në pritë duke bartuar armatim nga Shqipëria

Ish-ushtari i UÇK-së, Bedri Kukalaj, ka thënë se në mars të vitit 1998 fshati Gllogjan ka nisur të mobiliziohet për të marrë masa pas asaj që kishte ndodhur ...

Rrëfimi i ish-ushtarit të UÇK-së, Bedri Kukalaj, i mbijetuar i masakrës në Burgun e Dubravës - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet rrëfimi i ish-ushtarit të UÇK-së, Bedri Kukalaj.