Postet nga: Threads

Viti i ndryshimeve në rrjetet sociale: Twitter shkoi, Threads erdhi, IA hyri në lojë

E humbëm Twitter-in dhe e fituam X-in. I provuam Bluesky-in dhe Mastodon-in (epo, disa nga ne e bëmë). U shqetësuam për ‘bot’-ët e inteligjencë...

Teknologji - Threads tani i disponueshëm në të gjithë Evropën

Mirë se vini në Threads! Kështu mund të përmblidhej shkurtimisht mesazhi i përdoruesve të tjerë pasi u bë e ditur se banorët e Bashkimit Evropian tashmë ...

Rrjetet më të mëdha sociale në shifra

Rrjetet sociale prej kohësh kanë pushuar së qeni thjesht vendtakime virtuale dhe argëtimi.

Aplikacioni 'Threads' regjistron më shumë se 80 milionë përdorues në vetëm dy ditë

Në vetëm pak ditë, që kur Meta lansoi zyrtarisht konkurrentin e saj në Twitter, aplikacion 'Threads', ky është bërë aplikacioni më i kërkuar në platformat celulare.

Twitter kërcënon me veprim ligjor ndaj aplikacionit Threads

Kompania prapa rrjetit social Twitter po shqyrton mundësinë për veprim ligjor ndaj kompanisë Meta Platformës, pas lëshimit të aplikacionit rival, Threads.

Aplikacioni i ri Threads, 10 milionë përdorues të regjistruar në shtatë orët e para

Dhjetë milionë përdorues u regjistruan në aplikacionin e ri Threads të Meta-s në shtatë orët e para, ka thënë Shefi Ekzekutiv i kompanisë Mark Zuckerberg, raportoi BBC ...

Meta pritet të lansojë aplikacionin 'rival' të Twitter-it

Kompania Meta po e lanson aplikacionin e tij të ri për ta rivalizuar Twitter-in dhe thotë se do të publikohet të enjten.