Postet nga: Mark Zuckerberg

Facebook feston 20 vjetorin me rritje të mëtejme të përdoruesve

Platforma Facebook u themelua fillimisht 20 vjet më parë si një vend për rrjetet e të rinjve, por që atëherë ajo është bërë një gjigant i madh.

Zuckerberg u kërkon falje familjeve, fëmijët e së cilëve janë dëmtuar si pasojë e mediave sociale

Shefi ekzekutiv i kompanisë ‘Meta’ Mark Zuckerberg u ka kërkuar falje familjeve që pretendojnë se fëmijët e tyre janë dëmtuar nga mediat sociale gjatë një seance ...

Teknologji - Threads tani i disponueshëm në të gjithë Evropën

Mirë se vini në Threads! Kështu mund të përmblidhej shkurtimisht mesazhi i përdoruesve të tjerë pasi u bë e ditur se banorët e Bashkimit Evropian tashmë ...

Meta bën gati abonimin në Facebook dhe Instagram për banorët e BE-së

Kompania Meta njoftoi të hënën se do t'u ofrojë përdoruesve në Europë një plan abonimi pa reklama për Facebook dhe Instagram në përputhje me rregulloret ...

Rrjeti social Threads ka pothuajse 100 milionë përdorues aktivë mujorë

Duket se përpjekjet e kompanisë Meta për ta promovuar rrjetin social Threads më në fund po japin rezultat, pasi Shefi Ekzekutiv i kompanisë, Mark Zuckerberg, konfirmoi se aplikacioni ...

WhatsApp së shpejti do t'ju lejojë të qëndroni të kyçur në dy llogari në të njëjtën kohë

Nëse i përdorni dy llogari të ndryshme WhatsApp, së shpejti do ta keni mundësi t'i përdorni të dyja nga vetëm një pajisje. Shefi ekzekutiv i ...

Musk paralajmëron për një përballje në kafaz me Zuckerbergun

Elon Musk ka bërë të ditur se rrjeti social X, i njohur më parë si Twitter, do ta transmetojë përballjen e tij në kafaz kundër Mark Zuckerberg, ...

Aplikacioni 'Threads' regjistron më shumë se 80 milionë përdorues në vetëm dy ditë

Në vetëm pak ditë, që kur Meta lansoi zyrtarisht konkurrentin e saj në Twitter, aplikacion 'Threads', ky është bërë aplikacioni më i kërkuar në platformat celulare.