Postet nga: Elon Musk

A po e blen vërtet Elon Musk Manchester Unitedin?

Si një nga njerëzit më të pasur në planet, shefi i Tesla-s, Elon Musk, është i njohur për të shpërndarë para kudo e kurdo. Kohët e ...

Twitter paralajmëron rritje të çmimit të abonimit

Një nga kritikat e Elon Musk ndaj Twitter-it, përpara se të njoftonte se do ta merrte përsipër rrjetin social (dhe më vonë ndryshoi sërish mendjen), ishte ...

Twitter ka shpenzuar 33 milionë dollarë në marrëveshjen me Muskun

Gjiganti Twitter ka shpenzuar 33 milionë dollarë në marrëveshjen e propozuar të miliarderit, Elon Musk për të blerë këtë kompani.

Tesla shet shumicën e bitcoin që kishte në pronësi

Tesla e cila bëri bujë vitin e kaluar kur zbuloi një investim të madh në Bitcoin, tani e ka shitur shumicën e kriptomonedhave që kishte në pronësi. 

Elon Musk dëshiron që procesi gjyqësor me Twitter të mos fillojë deri 2023

Ekipi ligjor i Elon Musk i është përgjigjur padisë së Twitter ndaj tij, duke thënë se kompania në fjalë po kërkon një proces të shpejtë. Si pë...

Musk i përgjigjet Twitter-it pas kërcënimit të kompanisë për padi

Shefi ekzekutiv i kompanisë Tesla, Elon Musk ironizoi të hënën kërcënimin që Twitter-i i ka bërë për ta paditur, pas vendimit për të ...

Twitter do ta padisë Elon Musk lidhur me përpjekjen për ta anuluar marrëveshjen e blerjes prej 44 miliardë dollarësh

Elon Musk njoftoi të premten se do t’i japë fund marrëveshjes së tij prej 44 miliardë dollarësh për ta blerë Twitter, duke thënë se "dispozita të ...

Elon Musk tërhiqet nga marrëveshja prej 44 miliardë dollarësh për ta blerë Twitter-in

Elon Musk po kërkon t'i japë fund ofertës së tij prej 44 miliardë dollarësh për ta blerë Twitter, duke pretenduar shkelje të shumta të marrëveshjes.