Postet nga: temperaturat e larta

Instituti i Shëndetësisë publike apelon për kujdes nga temperaturat e larta, rekomandon 10 masa mbrojtëse

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u ka bërë thirrje qytetarëve të kenë kujdes nga ditët e nxehta të verës, të ...

Disa këshilla për të nxehtin

Sot do të jetë një ndër ditët më të nxehta të vitit, pasi temperaturat pritet të arrijnë në 38 gradë.

Alarmi i Ujësjellësit në Prishtinë: Niveli i ujit në liqene po bie

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" ka bërë të ditur se për shkak të temperaturave të larta në Kosovë, po bie ngadalë niveli i ujit në liqene ...

Vapa në Gjilan, Haziri apelon për kursim të ujit dhe shmangie të lëvizjes në diell

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri u ka bërë apel qytetarëve gjilanas  për kursimin e ujit, kujdesin maksimal ndaj inicimit të zjarreve, si dhe shmangien ...

Vapa e madhe, në mungesë të çezmeve, Komuna e Prishtinës vendos cisterna me ujë të pijshëm në shesh

Komuna e Prishtinës ka njoftuar qytetarët se sipas parashikimeve të motit, ditëve në vijim pritet që temperaturat të jenë shumë të larta.

Valë e re e të nxehtit në Europë, temperatura mbi 40 gradë celsius

Sipas parashikuesit kombëtar të motit, qyteti francez i Bordosë ka thyer rekord sa i përket temperaturës më të lartë që kur ka filluar matja e tyre, raporton ...

Valë nxehtësie në Europë: Spanja në flakë

Qindra zjarrfikës po luftojnë me zjarret në rajonin e Katalonjës në Spanjë, pasi temperaturat u rritën në 40 gradë celcius nëpër disa pjesë të Evropës.

Temperaturat e larta, 300 qytetarë përfundojnë në Emergjencë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka dhënë disa rekomandime për qytetarët për temperaturat e larta, nga të cilat sipas Institutit ...