Postet nga: spanjë

Pamje nga stuhia e breshërit që goditi Spanjën para disa ditësh - VIDEO

Një stuhi breshëri e papritur që goditi rajonin e Katalonjës të Spanjës para tri ditësh, la të vdekur një fëmijë dhe lëndoi rreth 50 persona ...

Parlamenti spanjoll miraton planin e kursimit të energjisë

Parlamenti i Spanjës miratoi të enjten rregullat për kursimin e energjisë, të cilat përfshijnë kufizime në përdorimin e ajrit të kondicionuar, si pjesë e një pë...

Thatësira e madhe në Spanjë e zbulon një monument të ngjashëm me atë të 'Stonehenge' në Angli

Thatësira e madhe e kësaj vere ka shkaktuar kërdi për shumë njerëz në Spanjën rurale. Megjithatë, një efekt anësor i papritur i thatë...

Spanjë - Një i vdekur pasi erërat e forta shembën skenën në koncert

Një burrë vdiq dhe të paktën 40 të tjerë u plagosën kur erërat e forta shkaktuan shembjen e pjesëve të një skene në një festival në Spanjë ...

Arrestohen 7 shqiptarë në Spanjë për drogë, një 25-vjeçar vdes teksa tentoi t’i ikte policisë

Një 25-vjeçar shqiptar dhe shtatë të tjerë janë arrestuar nga policia e Spanjës, pas një operacioni anti-drogë të zhvilluar në Valencia, shkruan media spanjolle Levante.

Vala e të nxehtit në Spanjë: Kryeministri u thotë punëtorëve të mos mbajnë kravata për të kursyer energji

Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez u ka bërë thirrje punëtorëve në sektorin publik dhe privat që të mos mbajnë kravata, si një masë e kursimit të energjisë në ...

Zjarret në Evropë: A janë të lidhura me ndryshimin e klimës?

Valët e të nxehtit dhe zjarret në të gjithë Evropën po shkaktojnë alarm - me paralajmërime që disa vende mund të jenë në sezonin e tyre më ...

Pamje të momentit të shpëtimit të një burri nga zjarret në Spanjë (VIDEO)

Pamje dramatike të momentit të shpëtimit të një burri spanjoll, i cili ishte në prag të vdekjes nga zjarret e furishme në Zamora të Spanjës.