Postet nga: spanjë

Policia në Ekuador dhe Spanjë godet rrjetin e madh të kokainës që dyshohet se drejtohej nga një shqiptar

Policia ekuadoriane dhe ajo spanjolle goditën një rrjet të gjerë të drogës duke arrestuar 30 persona dhe duke sekuestruar rreth 2,4 tonë kokainë, një sasi parash prej mbi 400 mijë euro ...

Spanja zgjedh deputeten e parë me sindromën Down

Spanja ka zgjedhur deputeten e parë me sindromën Down. Mar Galceran u votua në asamblenë rajonale të Valencias, në lindje të vendit, raporton BBC.

Spanjë - Arrestohet bosi shqiptar i krimit 

Një burrë i cili ishte në arrati prej afro 20 vitesh është arrestuar në Alicante, shefi i një organizate kriminale në kërkim për një vrasje të dyfishtë.

Spanjë: Kisha pranon të kompensojë viktimat e abuzimeve

Kthesë në Madrid: Ndryshe nga qëndrimi i saj i mëparshëm Kisha Katolike Spanjolle dëshiron të kompensojë financiarisht të gjitha viktimat e abuzimit seksual në institucionet e ...

Vetëvendosja anëtarësohet në organizatën më të madhe socialdemokrate në Europë

Lëvizja Vetëvendosje! është bërë anëtare e organizatës më të madhe socialdemokrate në Europë, në Kongresin e Partisë së Socialistëve Evropianë (PES) që po mbahet ...

Kurti, nga Parisi në Malaga të Spanjës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nga Parisi i Francës ka udhëtuar për në Malaga të Spanjës ku do të marrë pjesë në Kongresin e Partisë ...

Stuhia Ciaran godet Evropën Perëndimore, shkakton viktima dhe lë miliona njerëz pa rrymë

Së paku shtatë njerëz kanë vdekur dhe disa ta tjerë janë lënduar si pasojë e erërave të forta rekorde në Francë dhe përgjatë pjesës më ...

Gërvalla i kërkon BE-së t’ia ngrijë Serbisë statusin e vendit kandidat

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, ka kërkuar të premten nga Bashkimi Evropian (BE) t’ia ngrijë Serbisë statusin e vendit kandidat, pas një sulmi ndaj ...