Postet nga: Taulant Balla

Kosova e Shqipëria me marrëveshje për trafikun lokal, një ndalesë - një kontroll

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka njoftuar se në pikë-kalimin kufitar mes Kosovës dhe Shqipërisë në Vërmicë ka filluar ...

Xhelal Sveçla dhe Taulant Balla vizitojnë nesër Qafë Morinën, nënshkruajnë një protokoll për kontrollin kufitar

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), ka njoftuar se nesër me 08.07.2024 ministri Xhelal Sveçla dhe homologu i tij nga Shqipëria, do të vizitojnë pikën kufitare ...

Aktivizohet korsia e veçantë e kalimit kufitar për qytetarët e Kosovës dhe të Shqipërisë

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, dhe homologu i tij shqiptar, Taulant Balla, kanë vizituar sot, më 12.06.2024, pikën e përbashkët kufitare ...

Shqipëri - Aksion i Policisë në pesë lokacione kundër kultivimit të kanabisit - PAMJE

Ministri i Punëve të Brendshme në Shqipëri, Taulant Balla ka bërë të ditur se janë duke kryer operacione në Tiranë, Berat, Durrës, Fier dhe Muriqan dhe ...

Tragjedia në Shkodër, gjendet trupi i fëmijës së dytë në lumin Buna

Ministri i Brendshëm i Shqiperisë, Taulant Balla, ka konfirmuar se është gjetur trupi i njërit prej dy fëmijëve në lumin Buna në Shkodër, derisa fë...

Tragjedia në Shkodër, reagon ministri i Brendshëm i Shqipërisë

Një vajze 9-vjeçare u gjet pa shenja jete në ujërat e lumit Buna në Shkodër, e në kërkim nga Policia e Shtetit janë edhe nëna ...

Lehtësohen edhe më shumë procedurat e kalimit në kufi mes Kosovës dhe Shqipërisë, Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Kosova dhe Shqipëria kanë nënshkruar një marrëveshje për kalimin kufitar të qytetarëve në mes dy vendeve, për lehtësimin e procedurave dhe evitimin e ...

Shqipëri, ministri Taulant Balla njofton për gjendjen e alpinistëve në Majën e Jezercit

Ministri i Punëve të Brendshme në Shqipëri, Taulant Balla teksa ka ndarë një video të shërbimeve të Policisë dhe ekipit të kërkim-shpëtimit, ka njoftuar pë...