Postet nga: lushnje

Deputeti Çela dyshohet për tri vepra penale për shpërthimin vdekjeprurës në Lushnjë

Prokuroria e qarkut të Fierit njoftoi të enjten se deputeti i Partisë Socialiste në pushtet, Bujar Çela, dyshohet për tri vepra penale në lidhje me shpërthimin nga i ...

Momenti i shpërthimit në Lushnjë nga i cili vdiqën babë e bir - VIDEO

D persona kanë vdekur dhe shtatë të tjerë janë lënduar si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm në zonën industriale të qytetit të Lushnjës në ...

Dy të vdekur nga shpërthimi në Lushnjë të Shqipërisë

Së paku dy persona kanë vdekur dhe shtatë të tjerë janë lënduar si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm të premten në zonën industriale të qytetit ...

Shpërthimi në Lushnjë, në mesin e të lënduarve edhe deputeti i Partisë Socialiste

Ministri i Punëve të Brendshme në Shqipëri, Taulant Balla në një prononcim për media e ka konfirmuar se në mesin e të lënduarve në shpërthimi ...

Shpërthim në Lushnjë të Shqipërisë, një i vdekur e tetë të lënduar

Një person ka vdekur dhe tetë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një shpërthimi në një objekt në Lushnjë të Shqipërisë, ka konfirmuar Policia e ...

Ishte duke ikur nga banesa gjatë tërmetit, vdes një i ri nga Lushnja pasi u rrëzua nga shkallët

Një 20 vjeçar nga Lushnja raportohet të ketë humbur jetën si pasojë e tërmetit që goditi Shqipërinë mesnatën mes së shtunës dhe të dielës.

Përfundon operacioni i shpëtimit në qendrën tregtare të Lushnjës, 39 qytetarë dhe 3 zjarrfikës në spital

Operacioni për evakuimin dhe shpëtimin e qytetarëve të bllokuar në qendrën tregtare në Lushnjë ka përfunduar pas pesë orësh luftë me flakët.

Zjarri në qendrën tregtare në Lushnje, 25 persona përfundojnë në spital

25 persona kanë përfunduar në spital për shkak të zjarrit që ra në një qendër tregtare në qytetin e Lushnjes.