Postet nga: Takim

Ministri Liburn Aliu takohet me ambasadorin e Austrisë në Kosovë

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka pritur sot në takim ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger.  

Konjufca takon shefin e EULEX-it: stabiliteti politik dhe zbatimi i ligjit

Kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca priti sot në takim Shefin e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Lars-Gunnar Wigemark.

Rexhepi: Do të votojmë Qeverinë dhe Presidenten

Ka përfunduar takimi mes Albin Kurtit lider i Lëvizjes Vetëvendosje dhe U.D. Vjosa Osmani në njërën anë dhe Emilija Rexhepi nga Partia e Re ...

Fondi për Garanci Kreditore sqaron procedurat për përfitimin e bizneseve

Shpërthimi i pandemisë COVID-19 ka ndikuar shumë në aktivitetin ekonomik, duke kufizuar funksionimin e shumë industrive, dhe duke ndikuar kështu në rënie të mëdha të qarkullimit ...

Ramadani: Jemi në pritje të kontingjentit të parë të vaksinave të AstraZenecas

Drejtori i IKShPK-së, Naser Ramadani ka thënë se janë duke pritur kontingjentin e parë të vaksinave nga AstraZeneca.

Ambasadori italian, inkurajon Kurtin për formim të shpejtë të Qeverisë

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando është takuar kandidatin për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurtin. Orlando e ka uruar Vetëvendosjen për zgjedhjet ...

S’ka mbledhje mes Kosovës e Maqedonisë së Veriut

Zëdhënësi i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut Muhamet Hoxha, në konferencën e sotme për media njoftoi se mbledhja e përbashkët mes Qeverisë së ...