Postet nga: sulmi terrorist

Australia ndez drita për t’u solidarizuar me Zelandën e Re pas sulmit terrorist

Ndërtesat në Melburn, Australi, janë ndezur në ngjyrë të kuqe, të bardhë dhe blu - ngjyrat e flamurit të Zelandës së Re, pas sulmit që ndodhi në dy ...

Numrat emergjentë për kosovarët pas sulmit në Zelandë të Re

Ambasada ka sugjeruar që të ndiqen këshillat e Policisë së Zelandës së Re pas sulmit që ndodhi sot në dy xhami të Zelandës së Re gjatë faljes ...

MPJ dënon sulmin terrorist në Zelandën e Re

Ministria e Punëve të Jashtme ka reaguar pas sulmeve terroriste të cilat kanë ndodhur në dy xhami në Zelandën e Re, ku mbetën të vdekur 49 persona.

Presidenti Thaçi e dënon ashpër aktin terrorist në xhamitë në Christchurch të Zelandës së Re

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i ka shprehur ngushëllime popullit të Zelandës së Re, pas sulmit terrorist në xhamitë në Christchurch, ku mbetën të vdekur 40 persona ...

Momenti i arrestimit të njërit prej sulmuesve të aktit terrorist - VIDEO

Të paktën 49 persona u vranë dhe 48 të tjerë u plagosën nga sulmi terrorist që ndodhi në dy xhami në Zelandën e Re.

Parandalohet sulmi terrorist kundër Shtëpisë së Bardhë

Një 21-vjeçar u arrestua në Xhorxhia, në juglindje të SHBA-së, pasi u përpoq të blejë eksplozivë dhe një antitank me synimin për të zhvilluar një sulm kundë...

SHBA: Diplomojnë studentët e shkollës së mesme që i shpëtuan sulmit terrorist

Më shumë se 300 studentë në një shkollë të mesme në Teksas, kanë marrë diplomat e tyre në përkujtim të sulmit terrorist në kampusin e kësaj shkolle.

Vdes Polici që Shkëmbeu Veten Me Një Peng në Francë

Autoritetet franceze kanë thënë sot se polici që ka shkëmbyer veten për një peng, ka vdekur nga plagët e marra në një sulm terrorist në jug ...