Postet nga: Shtepia e bardhe

Shtëpia e Bardhë: S'ka tregues se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore

Shtetet e Bashkuara nuk kanë tregues se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore, pavarësisht “retorikës kërcënuese” për përdorimin e kë...

Shtëpia e Bardhë: Dënojmë fuqishëm sulmin kibernetik të Iranit ndaj Shqipërisë

Shtëpia e Bardhë ka reaguar pas sulmit kibernetik të Iranit kundër Shqipërisë.

Pritet emërimi i një zyrtari të posaçëm për hetimet ndaj Trumpit

Një gjyqtare federale është pajtuar për të emëruar një zyrtar të posaçëm për të analizuar dokumentet e konfiskuara nga Byroja Federale e Hetimeve (FBI) përgjatë ...

Trump po përballet me hetime të shumta

Departamenti i Drejtësisë ka dy hetime aktive të njohura të lidhura me ish-presidentin amerikan Donald Trump, një për përpjekjen për t’i përmbysur zgjedhjet presidenciale ...

Shtëpia e Bardhë: Pelosi ka të drejtë ta vizitojë Tajvanin

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Nancy Pelosi ka të drejtë ta vizitojë Tajvanin, tha Shtëpia e Bardhë më 1 gusht ...

Shtëpia e Bardhë në bisedime me Rusinë për të shkëmbyer shtetasit e burgosur

Shtëpia e Bardhë kritikoi kërkesat e shtuara nga Rusia ndaj propozimit amerikan për të shkëmbyer basketbollisten Brittney Griner dhe ish-marinsin Paul Whelan, duke thënë se ...

Kurti: Në ShBA i kam pasur takimet më të mira për qëllimet që kam pasur

Kryeministri Albin Kurti është pyetur për 'dilemat' nëse ka qenë në të vërtetë në Shtëpinë e Bardhë gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara ...

Shtëpia e Bardhë: Putin ndihet i mashtruar nga këshilltarët e tij ushtarakë

Shtëpia e Bardhë ka thënë se ka inteligjencë që presidenti rus, Vladimir Putin ndihet se është mashtruar nga këshilltarët e tij ushtarakë, çka ka rezultuar me ...