Postet nga: dejan pantiq

Zëdhënësi i LVV-së Manxhuka dhe asamblisti Azemi ftohen për intervistim nga Prokuroria Speciale

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Arlind Manxhuka dhe asamblisti kësaj partie në Prishtinë, Egzon Azemi janë ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale e ...

Gjykata merr vendim për ish-policin Dejan Pantiq, i dyshuar për sulm ndaj zyrave të KQZ-së

Ish-zyrtarit policor Dejan Pantiq, i dyshuar për sulm në zyrat e KQZ-së në dhjetor të vitit 2022, i është vazhduar masa e arrestit shtëpiak edhe për dy muaj ...

Pantiq edhe për dy muaj në arrest shtëpiak

Ish-zyrtarit policor Dejan Pantiq, i dyshuar për sulm në zyret e KQZ-së në dhjetor të vitit 2022, i është vazhduar masa e arrestit shtëpiak edhe për dy muaj ...

Dejan Pantiqit i vazhdohet masa e arrestit shtëpiak edhe për dy muaj të tjerë

Gjykata Themelore e Prishtinës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Speciale për vazhdim të masës së arrestit shtëpiak edhe për dy muaj të tjerë, ...

Policia e Kosovës me vendim të prerë largon nga puna Nenad Gjuriqin, ish-drejtorin e policisë në veri

Nenad Gjuriq i cili në nëntor të vitit të kaluar kishte deklaruar se nuk do të jetë më pjesë e Policisë së Kosovës, ditë më parë mori vendimin ...

Maloku: E papranueshme deklarata e ministres Haxhiu, e cila e quajti “tradhtar” prokurorin e rastit Pantiq

“Goditje të rëndë“ për sistemin e drejtësisë e ka quajtur kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Jetish Maloku, deklaratën e ministres së Drejtësisë, ...

Avokati i Dejan Pantiq: Klienti im ende nuk është intervistuar nga Prokuroria

Ish-zyrtari policor, Dejan Pantiq, i cili gjendet në masën e arrestit shtëpiak nën dyshimin e kryerjes të veprave penale terroriste, sipas avokatit të tij, ende nuk është ...

KFOR publikon pamje nga largimi i barrikadave të fundit në veri të Kosovës

Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka bërë publike pamje nga largimi i barrikadave në veri të Kosovës.