Postet nga: Sulmi terrorist në Banjskë

Sulmi terrorist në Banjskë – Vendimi i fundit i gjykatës për tre të paraburgosurit

Gjykata e Prishtinës ka konfirmuar për KALLXO.com më 23.02.2024 KALLXO.com se tre të dyshuarve për sulmin terrorist në Banjskë: Dushan Maksimoviq, Vladimir Toliq dhe Blagoje Spasojeviq, ...

Kurti: Serbia e përqafoj terrorizmin, por edhe aty dështoj me turp

Kryeministri Albin Kurti, në fjalimin para deputetëve të Kuvendit të Kosovës për 16-vjetorin e Pavarësisë, ka kujtuar se Serbia po ndjek rrugën e konfrontimit me ...

Vendimi për kthimin e kanaleve "Arena Sport", në Komisionin parlamentar kërkohet shkarkimi i bordit të KPM-së

Komisioni parlamentar për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal thirri sot në raportim Komisionin e Pavarur të Media lidhur me çështjen e vendimmarrjes për shfuqizimin e ...

Lajçak për sulmin terrorist në Banjskë: BE nuk i udhëheq hetimet, po marrim informacione nga vendet anëtare dhe partnerët

Emisari i Bashkimit Europian, Mirosllav Lajçak, pas takimit me kryeministrin Albin Kurti është deklaruar në lidhje me hetimet për sulmin terrorist të 24 shtatorit 2023 në Banjskë.

Sulmi terrorist në Banjskë, BE ende në pritje të rezultateve finale nga hetimet e Kosovës

Kanë kaluar katër muaj që nga sulmi terrorist ndaj Policisë së Kosovës në fshatin Banjskë të Zveçanit. Përderisa hetimet për këtë rast ende po ...

O’Brien mesazh Kosovës dhe Serbisë: Të përmbushin obligimet nga dialogu, të shmangin çfarëdo provokimi në veri

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështje Europiane dhe Euroaziatike, James O’Brien, gjatë një bashkëbisedimi me gazetarë ka folur edhe për procesin e dialogut mes Kosovë...

(Mos)Suksesi diplomacisë kosovare

Dokumenti për themelimin e Asociacionit duhet t’i ofrojë një nivel të caktuar të vetëmenaxhimit komunitetit serb në Kosovë.

Stoltenberg: Siguria në Kosovë është kyçe për stabilitetin e Ballkanit Perëndimor

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë të mërkurën se ruajtja e një mjedisi paqësor dhe të sigurt në Kosovë është çelë...