Postet nga: sulmi ndaj gazetarit

Gjykata e Lezhës dënoi dy të akuzuar për dhunën ndaj gazetarit Elvis Hila

Gjykata e Lezhës gjeti fajtorë dy persona të akuzuar se sulmuan dhe dhunuan gazetarin Elvis Hila dhe bashkëshorten e tij në Janar të këtij viti. Vendimi u ...

Gashi: Me rastin e gazetarit Valon Syla po merret Njësia e Anti-Terrorit

Në emisionin “Kallxo Përnime”, Kreshnik Gashi, redaktor në KALLXO.com, lidhur me sulmin e sulmit ndaj gazetarit Valon Syla, ka thënë se po merret Njësia e Anti-Terrorit.

Gazetari Valon Syla rrëfen se si ndodhi sulmi ndaj tij

Gazetari Valon Syla, i cili mbrëmë u sulmua fizikisht nga tre persona, ka rrëfyer se si ka ndodhur ngjarja dhe se cilat janë dyshimet e tij për ...

Pritja e pafund e gazetarëve për identifikimin e sulmuesve të tyre

Sulmi fizik ndaj gazetarit Valon Syla e ka çuar në dhjetë numrin e rasteve të dhunës dhe kërcënimeve që ka regjistruar Asociacioni i Gazetarëve të Kosovë...

Xhelal Sveçla: Janë identifikuar sulmuesit e gazetarit Valon Syla, shpejt do të sillen para drejtësisë

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, e ka quajtur të papranueshëm sulmin ndaj gazetarit Valon Syla.

Dënohet me gjobë personi i cili sulmoi gazetarin Valon Syla

Gjykata e Prishtinës ka dënuar të akuzuarin B.J për sulmin ndaj gazetarit Valon Syla.

Dosja e prokurorisë – Si u tentua djegia e veturës së gazetarit në Mitrovicë

Prokuroria e Mitrovicës ka ngritur aktakuzë ndaj një personi për veprën penale  "Zjarrvënia". I njëjti akuzohet për tentim-djegien e veturës së gazetarit Shkumbin ...

AGK: Shtënia me armë zjarri në veturën e gazetarit Kajtazi, goditje e rëndë për lirinë e shprehjes 

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës e ka dënuar ashpër sulmin me armë zjarri në drejtim të veturës së gazetarit Shkumbin Kajtazi.