Postet nga: Suharekë

Vritet Një i Ri në Suharekë

Komandanti i stacionit policor në Suharekë, Milazim Lumi, ka dhënë detajet e para se si ka ndodhur vrasja e të riut në fshatin Sopi të Suharekës.

Betohet në Zot dhe Djalë se nuk Goditi Viktimën

Betohet në Zot dhe Djalë se nuk Goditi Viktimën

Kryeziu paraqiti sot mbrojtjen e tij në gjykimin për rrahjen mes djemve të dy vëllezërve dhe nipave e dajallarëve të tyre në Reshtan të Suharekës ...

Paraburgim të Dyshuarit për Plagosjet pas Lojës

Personi me inicialet F.U. që plagosi dy persona për shkak të një mosmarrëveshjeje pas një loje futbolli, po dyshohet për vrasje në tentativë dhe armëmbajtje ...

Vetëhelmohet Pas Raportimit për Dhunë nga Burri

“Rreth mesditës policia në Suharekë ka pranuar një informacion i cili bënte me dije se një i dyshuar kishte ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj bashkëshortes e ...

Plagosje e Dyfishtë Pas Lojës së Futbollit

Sipas policisë këta dy persona janë plagosur me armë zjarri nga një tjetër person, kur loja e futbollit kishte përfunduar.

Suhareka Nuk e Di Vlerën e Dëmeve Nga Vërshimet

Një prej komunave më të prekura nga vërshimet e javës së kaluar është edhe ajo e Suharekës.

Bie Niveli i Ujit në Zonat e Vërshuara

Sipas zyrtarëve komunalë në Malishevë e Suharekë gjendja është qetësuar.

Policia: Shmangni Rrugët me Vështirësi në Trafik

Ajo në një komunikatë tregon për rrugët rajonale e urbane ku paraqiten vështirësi në trafik pas reshjeve dhe shkrirjes së borës.