Postet nga: sport

“Rregullat e FIFA-s janë të qarta”, Giresse e komenton vendimin e Kurtulusit për t’u larguar nga Kosova

Përzgjedhësi i Kosovës, Alain Giresse e konfirmoi në konferencën për media se mbrojtësi Edvin Kurtulus iu është bashkuar kombëtares së Suedisë, ndërsa ...

Vdes ish boksieri Xhevdet Peci

Ish boksieri i njohur Xhevdet Peci ka vdekur sot.

Një javë më herët e anuluan, Komuna e Gjilanit hap përsëri thirrjen për mbështetjen e OJQ-ve

Komuna e Gjilanit ka rihapur thirrjen publike për mbështetje të Organizatave jo Qeveritare dhe individëve në kulturë, sport dhe rini.

Premier Liga ndryshon rregullën e zëvendësimeve

Premier Liga angleze ka marrë vendim që nga sezoni i ardhshëm, klubet e futbollit do të lejohen të përdorin pesë zëvendësime.

Ëndrra për hapa të mëdhenj në shtigje të gjata

Gjithmonë sportist, një herë futbollist e mandej atlet, Bajram Malazezi synon të bëj hapa të mëdhenj në disiplinat e atletikës ku ai është i fokusuar për ...

Inaugurohet Qendra Nacionale  e Xhudos

 

FC ‘Drita’ dhe Teatri i Qytetit të Gjilanit nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Klubi Futbollistik FC “Drita nga Gjilani dhe Teatri i Qytetit të Gjilanit kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi.

Drita e pafat, Prishtina kalon në raundin e tretë

Drita e Gjilanit u eliminua sonte në minutën 90-të nga Feyenoord në Roterdam me rezultat 3:2. Ndeshja ishte e vlefshme në kuadër të raundit të dytë kualifikues të Europa ...