Postet nga: sport

Tifozët e përkushtuar të futbollit përjetojnë nivele të rrezikshme stresi

Tifozët e përkushtuar të futbollit përjetojnë nivele të larta të stresit fizik teksa shikojnë ekipin e tyre, saqë ato mund t'iu shkaktojnë probleme në zemër.

Këshilla për aktivitetet sportive gjatë dimrit - VIDEO

Rënia e temperaturave i sjell në dilemë shumë sportistë t’i vazhdojnë aktivitetet sportive apo të pauzojnë deri në përmirësimin e motit.

Sot Kupa e Kosovës me super ndeshje

 

Kompania ‘SIGAL UNIQA’ vazhdon mbështetjen e klubit ‘SIGAL Prishtina’

Pas vendimit për të rikthyer bashkëpunimin më të suksesshëm në historinë e sportit në Kosovë, ndërmjet Kompanisë “SIGAL UNIQA Group Austria” dhe klubit të basketbollit “Sigal ...

Formula 1: Charles LeClerc, piloti në ardhje

Gara e Formula 1 për çmimin e madh të Belgjikës të dielën u karakterizua me fitoren e pilotit të Ferrarit, Charles Leclerc, fitorja e parë në Formula 1 në ...

Granit Xhaka, kapiten i Arsenalit

Mesfushori kosovaro-zvicran, Granit Xhaka, do të jetë zgjedhja e parë e trajnerit Unai Emery për kapiten të Arsenalit për këtë sezon.

Basketboll: Kosova U20 e gatshme për Kampionatin Europian në Portugali (VIDEO)

Basketbollistët e rinj të Kosovës nën moshën 20 vjeçare (U20) i kanë nisur përgatitjet intensive për Kampionatin Europian që do të mbahet nga 12 deri ...

Formacionet zyrtare: Mali i Zi - Kosova (Foto)

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Mali i Zi - Kosovë, e cila luhet në Podgoricë prej orës 20:45, në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”.