Postet nga: Spitali i Pejës

Spitaleve u tepron buxheti për produkte ushqimore

Spitalit të Gjakovës dhe Pejës ju ka tepru buxheti i ndarë për blerjen e produkteve ushqimore. Këto dy spitale kanë shpenzuar më pak mjete se sa ...

Pejë, 320 pacientë kërkojnë ndihmë në urgjencën e spitalit për 24 orë

Shërbimi i urgjencës në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës i ka ofruar ndihmë 320 pacientëve gjatë 24 orëve të kaluara.

VIDEO: Spitali i Pejës përballet me mungesë të mjekëve

Mungesa e mjekëve specialistë në Spitalin Rajonal të Pejës paraqet një problem serioz në menaxhimin e punës thotë për KALLXO.com Skender Dreshaj, drejtor i pë...

Spitali i Pejës shmang blerjen e produkteve serbe në tenderin e AQP-së

Në tenderin 23.5 milionësh të Agjencisë Qendrore të Prokurimit, edhe Spitali i Përgjithshëm i Pejës kishte kërkuar që të furnizohet me artikuj ushqimor.

Lindja e komplikuar: Foshnja vdes në Pejë, nëna në Prishtinë

Një nënë dhe foshnja e saj e sapolindur nuk kanë arritur të mbijetojnë nga një lindje të cilën mjekët po e cilësojnë si të komplikuar, të ...

Aksident trafiku në rrugën Gjakovë-Klinë, vdes një person

Një person ka vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku i cili ka ndodhur rreth orës 12 në rrugën Gjakovë- Klinë.

VIDEO - Drejtori i Spitalit të Pejës flet për mjetin e dyshimtë në oborr të Spitalit

Drejtori i Spitalit Rajonal të Pejës, Skender Dreshaj, tha sot se pas alarmit për një mjet të dyshimtë në oborrin e këtij spitali, me urdhër të ...

Pako e dyshimtë në Spitalin e Pejës, evakuohen pacientët

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Xhevat Ibraj për portalin rtv21.tv tha se rreth orës 10:56 ka marrë informatë se është vë...