Postet nga: sokol dobruna

Ish-kryetari i Gjykatës Ushtarake të UÇK-së anëtarësohet në Vetëvendosje

Ish-kryetari i Gjykatës Ushtarake të UÇK-së, Sokol Dobruna, është anëtarësuar sot në Lëvizjen Vetëvendosje.

Gjakovë, rigjykimi për tentim vrasje, i dëmtuari sillet i prangosur nga burgu

Seanca e gjykimit të Driton Orllatit, i akuzuar për tentim vrasjen e Bashkim Elshanit në fshatin Brestovc të Rahovecit, nuk është mbajtur dhe është shtyrë për më 27 mars.

Momenti kur shokët e Ruzhdi Shaqirit dënohen me burg

Arben Bashota dhe dy të akuzuarit Sylejman dhe Osman Bajrami, shpallen fajtor nga Gjykata e Prishtinës.

Gjykata sot pritet të shpallë aktgjykimin për krim të organizuar ndaj Arben Bashotës dhe vëllezërve Sylejman e Osman Bajrami

Aktgjykimi ndaj Arben Bashotës dhe dy vëllezërve Sylejman dhe Osman Bajrami, të akuzuar për krim të organizuar, detyrim dhe falsifikim të dokumenteve, pritet të shpallet sot.

Në fjalën përfundimtare, grupi i Arben Bashotës krahasohet me mafitë

Gjykimit të Arben Bashotës dhe dy vëllezërve Sylejman dhe Osman Bajrami, të akuzuar për krim të organizuar, detyrim dhe falsifikim të dokumenteve, i ka ardhur fundi.

Heshtje rreth pronës për të cilën prokuroia thotë se u kidnapuan fëmijë e u plagosën 13 persona

Arben Bashota dhe dy të akuzuarit tjerë, mbrohen në heshtje lidhur me akuzat për krim të organizuar detyrim dhe falsifikim të dokumenteve. Sipas aktakuzës, të akuzuarit nga viti 2004 ...

Sokol Dobruna është ftuar nga Gjykata Speciale

Ish-kryetari i Gjykatës Ushtarake të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sokol Dobruna është ftuar nga Gjykata Speciale që të paraqitet në zyrat e saj më datë 12 të këtij ...

Dobruna: S’kam Dëgjuar për Vrasjen e Dy Civilëve në Bellanicë, Kam Qenë në Dukagjin

Në gjykimin për krime lufte që po mbahet ndaj Fatmir Limajt ka dëshmuar edhe Sokol Dobruna, ish-kryetar i Gjykatës Ushtarake të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.