Postet nga: Smajl Latifi

AAK-PSD ‘pranoi’ donacion vetëm 150 euro nga nënkryetari i partisë (Dokument)

Zgjedhjet e fundit nacionale të 6 tetorit, njëjtë si të gjitha zgjedhjet e tjera në Kosovën e pavarur, ishin të jashtëzakonshme apo të parakohshme.

Smajl Latifi: Bujqit që nuk janë të certifikuar, mund të paijsen nga nesër

Ndryshimi i vendimit të Qeverisë për kufizimin e lëvizjes ka krijuar panik tek bujqit për orarin e shkurtë për qarkullim për të punuar tokat e ...

Latifi: E infektuara nga Rahoveci punon dhe jeton në Prishtinë

Para disa minutave, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë ditës së sotme 79 persona kanë dalë pozitiv me coronavirus duke e çuar numrin e ...

Komuna e Rahovecit formoi komisione për subvencionet bujqësore, gjen keqpërdorime

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka bërë të ditur se me 10 shkurt ka formuar pesë komisione Ad-hoc, me 15 anëtarë, për verifikimin e mekanizmave bujqë...

Smajl Latifi niset për Hagë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, është nisur për në Hagë për t’u intervistuar nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale.

Vdes edhe personi i pestë nga aksidenti në Bërnjak të Rahovecit

Ka shkruar në pesë numri i viktima nga aksidenti në fshatin Bërnjak të Rahovecit, i cili ndodhi pasditen e 26 korrikut.

Rahoveci shpallë të hënën ditë zie për tri viktima e aksidentit në Bërnjak

Komuna e Rahovecit ka shpallur ditën e hënë ditë zie pas aksidentit në fshatin Bërnjak të Rahovecit, ku mbetën të vdekur tre persona.

Haradinaj në Rahovec flet për vlerat e UÇK-së, nderon veprën e Shejh Myhedinit

Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj këtë të diel ka marrë pjesë në akademinë përkujtimore për atdhetarin Shejh Myhedin Shehu, në qytetin e Rahovecit.