Postet nga: Skenderaj

Qeveria merr një vendim të rëndësishëm për Trepçën dhe për Komunën e Skenderajt

Në mbledhjen e sotme të kabinetit qeveritar është miratuar shqyrtimi i propozim vendimit për themelimin e Grupit Punues Teknik, për vlerësimin e të gjitha aseteve që janë ...

Komuna e Skenderajt me fushatë: Duart në timon, jo në telefon (FOTO)

Komuna e Skenderajt ka nisur fushatën sensibilizuese për parandalimin e aksidenteve me titull "Mbaji duart në timon, jo në telefon!”.

Gjenden mbetje mortore në Runik

Në fshatin Runik të Skenderajt gjatë ditës së djeshme janë gjetur disa mbetje mortore, të cilat dyshohet se janë eshtra njeriu, teksa po kryheshin disa punime.

Arrestohet për sulm fizik

Një person ka goditur me mjetë të fortë një tjetër person.

Kabineti i Bekim Jasharit publikon listën e lidhjeve të Lushtakut e PDK-së në Komunën e Skenderajt

Komuna e Skenderajt ka reaguar në lidhje me siç ka shkruar ‘deklaratat e një grupi njerëzish që nuk janë pjesë e qeverisjes në komunë dhe të cilët fshihen ...

Skenderaj, e gjen në oborr predhën e pashpërthyer

Një person ka gjetur një mjet të dyshimtë në oborrin e tij. Rasti ka ndodhur në fshatin Qitak të komunës së Skenderajt, njofton policia.

Tri gra të lënduara në aksident në Skenderaj

Tri gra kanë mbetur të lënduara si pasojë e një aksidenti në fshatin Makërmal të Skenderajt.

Skenderaj në aksion për zhbllokimin e rrugëve pas breshërit (FOTO)

Breshëri që ra dje ka shkaktuar probleme në rrugët e Skenderajt për shkak të bllokimeve nga rëra dhe balta.