Postet nga: shyqiri bytyqi

Testi i Maturës, rezultate më të dobëta se vitin e kaluar

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi në një konferencë për media ka bërë të ditur rezultatet e testit të Maturës Shtetërore 2019.

Nisin punimet për ndërtimin e një çerdheje dhe një shkolle në Istog

Kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova, së bashku me ministrin e Arsimit Shyqiri Bytyqi kanë vënë gurin e themelit të çerdhes së re të fëmijëve ...

Ministri Bytyqi paralajmëron bursa për studime në Itali

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi paralajmëron ndarjen e bursave për studentët kosovarë që duan të studiojnë në Universitetin e Camerinos në Itali.

Ministri Bytyqi premton studime pa pagesë në Republikën e Çekisë

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, sot ka premtuar se së shpejti të rinjtë kosovarë do të mund të studiojnë pa pagesë në Republikën e Çekisë.

Bytyqi premton se do t’i kërkojë UP-së ndarje të kuotës për studentët shqiptarë nga Mali i Zi

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi sot është takuar me një delegacion nga Ministria për të Drejtat e Pakicave në Mal të Zi, të cilëve ...

Ministri Bytyqi: Po bëhet përpjekje institucionale që të krijohen kushte më të mira për fëmijët

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi sot ka marrë pjesë në Konferencën Ndërkombëtare ”Shëndeti, Mirëqenia dhe të Drejtat e Fëmijëve”.

Bytyqi: Projekti 'ALLED 2' rrit mbështetjen në programet e studimeve për të rinj

Sot është mbajtur Konferenca e nisjes së fazës së dytë të projektit “Harmonizimi i arsimit dhe aftësimit me kërkesat e tregut të punës-ALLED 2”, e cila financohet ...

Profesori universitar ia numëron arsyet kryesore të 'dështimit' ministrit Bytyqi

Profesori i Departamentit të Fizikës, në Fakultetin e Shkencave Matematike-Natyrore, Shukri Klinaku, i ka numëruar ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi katër problemet kryesore ...