Postet nga: shyqiri bytyqi

Bytyqi e Muharremaj përurojnë një sallë sportive në Suharekë

Ministri i Arsimit në largim, Shyqiri Bytyqi, sot ka përuruar një sallë sportive në shkollën e fshatit Bllacë të Suharekës.

Bytyqi shkarkon anëtarët e Këshillit Drejtues që i emëroi sa ishte në Nisma

Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, pak ditë pasi u largua nga ish-partia e tij Nisma Socialdemokrate dhe pasi zyrtarizoi kalimin e tij në Partinë ...

"Borgji" që ministri i Arsimit ia ka Gjuhës Shqipe

Ministri i Arsimit i Qeverisë në largim, Shyqiri Bytyqi, përmes një publikimi në Facebook sot ka ftuar të tjerët që t’i bashkohen Partisë Socialdemokrate.

Bytyqi thotë se fëmijët e kthyer nga Siria do të integrohen në shkolla

Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi deklaroi sot se fëmijët të cilët janë kthyer nga Siria, këtë vit do të integrohen ...

Në praninë e Bytyqit e Haradinajt, përurohet një shkollë në Suharekë

Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Shyqyri Bytyqi, vitin e ri shkollor e ka uruar nga Suhareka së bashku me kryeministrin në detyrë, Ramush Haradinaj.

Ministri në largim sfidon Këshillin e Cilësisë, insiston për më shumë studentë në Mjekësi

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi sot është takuar me anëtarin e Këshillit Drejtues të UP-së, Ujkan Bajra, prorektorët Hysen Bytyqi dhe Merita Koç...

NISMA-s i largohet një ministër nga partia

Ministri i Arsimit në Qeverinë në largim, Shyqiri Bytyqi, ka dhënë sot dorëheqje nga NISMA Socialdemokrate.

Kompletohet legjislatura për pensionet e mësimdhënësve të 90-tave

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë sot ka nënshkruar Udhëzimin Administrativ për kushtet dhe kriteret e realizimit të së drejtës në kompensim shtesë për ...