Postet nga: MASHT

Nagavci: Për shkak të mosrealizimit të punimeve janë shkëputur kontratat me katër kompani

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka njoftuar se për shkak të mosrealizimit të punimeve dhe mospërmbushjes së kontratave të nënshkruara janë shkëputur kontratat me katë...

Kuvendi themelon Komisionin hetimor për procesin e subvencionimit të blerjes së librave

Pas më shumë se tri orë diskutimesh, Kuvendi i Kosovës ka themeluar Komisionin hetimor parlamentar për procesin e subvencionimit të blerjes së teksteve shkollore dhe mjeteve mësimore ...

MASHT ndan mjete për blerje të teksteve shkollore për fëmijët në Diasporë

Ministria e Arsimit ka nënshkruar kontratë në vlerë mbi 80 mijë euro për për blerjen e teksteve shkollore të Diasporës për nivelin e parë dhe Abetaren ...

Qeveria miraton propozimin e tre anëtarëve vendorë të Këshillit Shtetëror të Cilësisë

Kabineti qeveritar ka miratuar propozim vendimin për t’i propozuar Kuvendit të Kosovës, votimin e tre anëtarëve vendorë të Këshillit Shtetëror të Cilësisë ...

Deputeti Hoxhaj i përmend notën mesatare në studime, ministrja Nagavci i kundërpërgjigjet

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci dhe deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj “janë përplasur” sot në Kuvend pasi Hoxhaj i përmendi ministres Nagavci notën mestare të studimeve.

Nagavci: Nga asnjë komunë nuk kemi marrë njoftim për mungesë të librave

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, është deklaruar sot lidhur me çështjen e mungesës së librave shkollorë.

Ministria e Arsimit reagon lidhur me pretendimet e drejtoreshës së Arsimit në Mitrovicë se rreth 38% e nxënësve nuk kanë tekste shkollore

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka reaguar lidhur me deklaratat e drejtoreshës së Arsimit në Komunën e Mitrovicës, Drita Kadriu, e cila ka thë...

Aplikimi për subvecionim të librave, ministria e Arsimit thotë se do të ofrojnë asistencë fizike për ata që nuk kanë aplikuar ende

Zëvendësministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Taulant Kelmendi ka bërë të ditur numrin e aplikuesëve për subvencionim të librave dhe materialit shkollorë.