Postet nga: Shpend Ahmeti

Ana e errët e projektit të ndërtimeve të Ndërmarrjes së Prishtinës

Banorët e “Lakrishtës” u rebeluan më 4 tetor kur në lagjen e tyre me shpejtësi dhe pa debat publik e panë të rrënohet një objekt me material ...

Inspektorati i Arsimit dorëzon kallëzim Penal ndaj Shpend Ahmetit dhe dy zyrtarëve të tjerë të Komunës së Prishtinës

Inspektorati i Ministrisë së Arsimit ka ushtruar kallëzim penal ndaj Komunës së Prishtinës për zgjedhjen e drejtorëve të shkollave në këtë komunë.

Afrim Tovërlani flet për raportimet se kërcënoi me thikë Shpend Ahmetin

Trajneri i futbollit, Afrim Tovërlani ka reaguar pas lajmeve se ka kanosur me thikë kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmetin.

Dosja e Policisë për arrestimin e Afrim Tovërlanit te shtëpia e Shpend Ahmetit

Dje në media është raportuar se kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti është kanosur në shtëpinë e tij nga Afrim Toverlani, i cili më pas kishte lajmëruar Policinë ...

Shpend Ahmeti mohon se ka pasur përleshje me Afrim Tovërlanin

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka mohuar lajmet se është përleshur me trajnerin e futbollit Afrim Tovërlanin.

Arben Vitia mori rreth 3 mijë vota më pak se Shpend Ahmeti në vitin 2017

Në zgjedhjet lokale të 17 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje në Prishtinë ka marrë më pak vota, krahasuar me zgjedhjet lokale të vitit 2017, në raundin e parë.

Komuna e Prishtinës nuk pret formimin e bordit të OSHP-së, procedon kontratën për ndërtim të tri shkollave

Komuna e Prishtinës ka filluar ekzekutimin e kontratës për projektin e ndërtimit të tri shkollave, përkundër faktit që ky tender është në Organin Shqyrtues ...

Shpend Ahmeti: Nuk do të lejojmë tubime zgjedhore brenda shkollave

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se nuk do të lejojnë tubime të qytetarëve brenda shkollave për shkak të gjendjes ...