Postet nga: Ndërtimet pa leje

Inspektori i ndërtimit dënohet me 8 muaj burgim për ndërtimet pa leje në Prizren

Inspektori i ndërtimit, Nexhmedin Musliu të enjten është shpallur fajtor dhe është dënuar nën akuzat për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Prishtina

Prishtinë, projektligji i ri pritet të shtyjë afatin për legalizim të ndërtimeve pa leje

Afati për legalizim të ndërtimeve pa leje në komunën e Prishtinës parashihet të shtyhet deri më 31 dhjetor 2025.

Ngritet aktakuzë ndaj drejtorit të Urbanizmit dhe dy të tjerëve për lëshimin e lejeve në Deçan

Prokuroria e Pejës në korrik të vitit të kaluar kishte zhvilluar një aksion në disa komuna në regjionin e Pejës, që kishte përfunduar me prangosjen e shumë ...

Ministri Sveçla në gjyq si dëshmitar në gjykimin e ish-inspektorëve të Komunës së Prishtinës

Sot ka vazhduar rigjykimi i ish-inspektorëve të Komunës së Prishtinës, Ismet Haliti, Skender Canolli, Vehbi Abdullahu dhe Mergim Shala, të cilët po akuzohen për keqpë...

Nënshkruhen dy udhëzime të reja administrative për ndërtimet pa leje

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës ka nënshkruar dy udhëzime për ndërtimet pa leje në Kosovë.

Shpend Ahmeti reagon për numrin e banesave pa leje në Prishtinë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar pak minuta pasi në "Debat Përnime" u diskutua në lidhje me banesat pa leje të ndërtuara në Prishtinë.

Kandidati i LVV-së për kryetar të Shtërpcës: Ndërtimet pa leje në Brezovicë nuk mund të rrënohen

Kandidati për kryetar të Komunës së Shtërpcës, Besim Islami nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë në Debat Pernime se ndërtimet pa leje në ...

Ish inspektori i ndërtimit dënohet me burgim efektiv, u gjet fajtorë për lejimin e ndërtimeve pa leje në Prizren

Ish inspektori i ndërtimit në Komunën e Prizrenit Nexhmedin Musliu është shpallur sot fajtor nga Gjykata për keqpërdorim të detyrës.