Postet nga: shpëlarje e parave

Pejë, akuzohen se i morën paratë e banesat s'i ndërtuan kurrë, 20 vjet burg për 5 të akuzuarit

Gjykata e Pejës i ka gjetur fajtorë dhe i ka dënuar me burg të pandehurit Estrida Bunjaku, Burim Vokrri, Vigan Bunjaku, Xhemajl Arifi dhe Valon Orllani, disa të ...

U konfiskuan 20 milionë euro pasuri e paluajtshme, vetura e armatim, Prokuroria Speciale e shënjestron si rast për shpëlarje të parave

Prokuroria Speciale ka njoftuar se është shënjestruar një rast i ri për shpëlarje të parave dhe veprave të tjera penale.

Dëgjohet eksperti i prokurimit në seancën ndaj ish-zyrtarëve të Ministrisë së Infrastrukturës për tenderin e Autostradës së Gjilanit

Ish-zyrtarët e Ministrisë së Infrastrukturës, të akuzuar për ushtrim ndikimi, shpëlarje të parave si dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare në rastin e Autostradës ...

Vazhdon gjykimi për pastrim të parave ndaj ish-kryetarit të degës së LDK-së në Drenas

Sot ka vazhduar gjykimi ndaj ish-kryetarit të degës së LDK-së në Drenas, Bedri Nika dhe djalit të vëllait të tij, Albian Nika, të akuzuar për pastrim të ...

Mungon për shkak të gjendjes shëndetësore, nuk mbahet seanca ndaj ish-gjyqtarit të akuzuar për shpëlarje të parave

Gjendja shëndetësore e ish-gjyqtarit, Sali Berisha, ka pamundësuar që sot ndaj tij të mbahet gjykimi. Mungesën e të akuzuarit dhe të mbrojtësit të tij, Veton ...

Gjykata vendos për të akuzuarit në rastin 'Toka 3'

Baki Abdullahu dhe 15 të tjerë janë liruar nga akuza për shpëlarje të parave dhe vepra të tjera penale.

Shtyhet seanca ndaj të akuzuarve për shpëlarje të mijëra eurove dhe keqpërdorim të autorizimeve ekonomike

Është shtyrë seanca e cila ishte paraparë të mbahet sot kundër Nuhi Hoxhës dhe Shahe Tahirukaj, për shpëlarje të parave dhe keqpërdorim të autorizimeve ekonomike.

Vazhdon gjykimi ndaj ish-zyrtarëve të Ministrisë së Infrastrukturës për tenderin e autostradës së Gjilanit

Ka vazhduar gjykimi ndaj Betim Reçicës, Isa Berishës, Mirdit Eminit dhe Leonora Limanit, të cilët akuzohen se kanë keqpërdorur detyrën e tyre si zyrtarë ...