Postet nga: Sami Lushtaku

Sami Lushtaku deklaron vetëm dy toka dhe shitjen e shtëpisë

Sami Lushtaku si nënkryetar i Komunës së Skenderajt që nga fundi i vitit të kaluar, ka deklaruar vetëm dy pasuri të paluajtshme.

Arratisja e Lushtakut nga QKUK-ja, shpallen të pafajshëm dy të akuzuarit tjerë

Emrush Thaçi dhe Nexhib Shatri, të akuzuar nga Prokuroria për arratisjen e Sami Lushtakut nga QKUK-ja, sot janë shpallur të pafajshëm nga gjykata.

Ramiz Lladrovci i shkon në zyrë Sami Lushtakut e Fadil Nurës

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura bashkë me nënkryetarin Sami Lushtaku, kanë pritur në takim tre zyrtarë të PDK-së, Vlora Çitakun, Ramiz Lladrovcin dhe Abelard Tahirin.

'Lëmshi' që krijoi përjashtimi dhe rikthimi i shefit të tenderëve në Komunën e Skenderajt

Rikthimi i një zyrtari që humbi statusin e shërbyesit civil në kohën e qeverisjes së Bekim Jasharit, është një ndër vendimet e para që Fadil Nura mori ...

Kush do të luajë rolin e kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtaku apo Fadil Nura?

Kryetari i porsazgjedhur i Skenderajt, Fadil Nura, ka treguar se kush do të luajë rolin e kryetarit në Skenderaj, ai apo Sami Lushtaku.

Bekim Jashari tregon si iu lut Sami Lushtaku: "Mos m'i nguc njerëz e mi'

Bekim Jashari, kryetari i Skenderajt, tha në emisionin "Kallxo Përnime" ka folur edhe për raportet mes tij dhe kryetarit të degës së Partisë Demokratike të Kosovës (...

Bekim Jashari: Kadri Veseli dhe Hashim Thaçi më kanë kërkuar të jem kandidat i PDK-së për kryetar të Skenderajt

Bekim Jashari, kryetari në largim i Komunës së Skenderajt, ka treguar se si PDK-ja në zgjedhjet lokale të 2017 e vendosën atë si pretendent të përshtatshëm, pasi ...

A mund të ndikojë Sami Lushtaku në qeverisjen e Mitrovicës?

Kryetari i zgjedhur i Mitrovicës së Jugut, Bedri Hamza, ka thënë se gjatë mandatit të tij nuk do të lejojë askënd t’i ndërhyjë në punë.