Postet nga: Sali Zyba

Deputeti i VV-së kërkon shkarkimin e kryeshefes ekzekutive të IPK-së

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sali Zyba, ka kërkuar shkarkimin e kryeshefes ekzekutive të Inspektoratit të Policisë së Kosovës, Miradije Kelmendi.

Ministri Ismaili: Qytetarët me sëmundje të shpeshta do të marrin barna pa pagesë

Deputeti i LVV-së, Salih Zyba në seancën e sotme të Kuvendit, ka kërkuar përgjigje nga ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili lidhur me sigurimet shëndetë...

Matoshi: Kemi planifikuar 37 milionë për mbrojtjen e ambientit

Fatmir Matoshi ministër i Mjedisit, tha se për këto pak muaj janë duke u angazhuar fuqishëm me ‘Task forcën’ për pastrimin e Kosovës.

Debati në Kuvend për inspektorët e veriut që paguhen pa punuar

Sali Zyba, ka ngritur shqetësime lidhur me pagesën e inspektorëve të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë në veri të Mitrovicës, duke e pyetur Ministrin Bajram Hasani, ...

VV me Dy Deputetë të Rinj në Kuvend

Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje do të ndryshojë si pasojë e rezultateve që solli balotazhi i zhvilluar dje në komunat e Kamenicës dhe Prizrenit.

Versioni i Sali Zybës Për Rrethojat e Objektit të Vëllait të Hashim Thaçit

Në ditën kur Policia e Kosovës arrestoi në zyrën e tij Sali Zybën, Drejtor i Urbanizimit në komunën e Prishtinës, Liburn Aliu, drejtor komunal ...

Sali Zyba Akuzohet për Heqje të Flamurit

Sali Zyba Akuzohet për Heqje të Flamurit

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës u zhvillua sot seanca ndaj Sali Zybës, anëtarit të Kryesisë së Lëvizjes “Vetëvendosje”.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!