Postet nga: Levizja Vetvendosje

Zotimi i Vjosa Osmanit: Në listën zgjedhore nuk do të ketë njerëz me precedent penal

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani në debatin “KALLXO Pernime” ka folur për iniciativën e saj ‘Guxo’ si dhe mundësinë e një liste të pë...

Katër vjet nga vdekja e Astrit Deharit

Në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, me 5 nëntor 2016, në rrethana ende të pasqaruara, vdiq aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

LVV pas takimit me shefin e Zyrës së BE-së: Asociacioni, temë e vdekur

Shefi i grupit parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi, nënkryetarja e Lëvizjes, Fatmire Mulhaxha Kollçaku, bashkë me asistenten e grupit, Valëza Mjeku, kanë pritur në takim shefin ...

LVV kërkon mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë, e akuzon KQZ-në për mohim të demokracisë

Sot, Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur një konferencë për media në të cilën kanë treguar për parregullsitë në KQZ, të cilat sipas tyre lidhen me shtyrjen ...

LVV: Delegacioni kosovar shkoi për njohje, u kthye me dëm, turp e rrezik

Lëvizja Vetëvendosje (LVV) ka kritikuar vendimet e qeverisë Hoti në marrëveshjen e arritur të premten në Shtëpinë e Bardhë.

Vetëvendosje kërkon raportimin e Hotit në Kuvend për marrëveshjen në ShBA

Lëvizja Vetëvendosje(LVV) ka njoftuar se sot, nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci ka kërkuar thirrjen në raportim të Kryeministrit Avdullah Hotit për marrëveshjen ...

Vetëvendosje: Presidenti Thaçi liroi nga burgu njërin nga dëshmitarët në rastin e Astrit Deharit

Lëvizja Vetëvendosje përmes një postimi në ‘Facebook’ ka kërkuar nga Prokuroria që të jetë aktive dhe e vëmendshme, në lidhje me hetimin e  vdekjes së ...

Deputeti i VV-së infektohet me COVID-19

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Shpejtim Bulliqi, ka njoftuar se pas testimit ka dalë pozitiv me COVID-19.