Postet nga: Levizja Vetvendosje

Vetëvendosje thotë se shefi i kabinetit të Shaqir Totajt ka kërcënuar një zyrtare të Urbanizmit

Lëvizja Vetëvendosje në Prizren po pretendon se shefi i kabinetit të Shaqir Totajt, Nehat Elshani, ka kërcënuar një zyrtare të Drejtorisë së Urbanizmit në këtë ...

Keqpërdorimet në subvencione – Arrestohet asamblisti i LVV-së në Suharekë

Liridon Fandaj, asamblist i Lëvizjes Vetëvendosje në komunën e Suharekës është njëri nga 11 të arrestuarit, gjatë aksionit të djeshëm të Policisë së Kosovës, ...

LVV propozon Komision Hetimor për energjinë, kërkon hetim nga viti 2006

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Mimoza Kusari-Lila së bashku me 40 deputetë të tjerë kanë dorëzuar në Kryesi të Kuvendit propozimin për themelimin e ...

LDK: Refuzimi i themelimit të Komisionit për Energji, fshehje e së vërtetës nga partia në pushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka thënë se refuzimi i themelimit të Komisionit Hetimor Parlamentar për Energji, nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje, sipas tyre, ka ...

LVV shpall zgjedhjet e brendshme për të gjithë ata që duan të kandidojnë për kryetarë të komunave

Lëvizja Vetëvendosje (LVV) ka shpallur zgjedhjet e brendshme për kandidatët për kryetarë komunash për zgjedhjet lokale të 17 tetorit 2021.

Zyba reagon pas deklaratave të Haradinajt, i quan të pavërteta dhe tendencioze

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Salih Zyba i ka quajtur të pavërteta deklarimet e kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), i ...

Haradinaj: Sali Zyba është sekser klasik, ka trafikuar votat për presidenten

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush Haradinaj, ka akuzuar deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) Salih Zyba se ka bërë trafikimin ...

Pesë kandidatët më të votuar të Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 14 shkurtit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë sot certifikimin e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura me 14 shkurt.