Postet nga: riza shillova

Xhelal Sveçla flet për arsyet e shkarkimit të Riza Shillovës

Xhelal Sveçla, ministër i Punëve të Brendshme në emisionin #KALLXOPernime ka folur për shkarkimin e Riza Shillovës nga pozita e Drejtorit të Departamentit të Hetimeve ...

Shkarkohet drejtori i Hetimeve në Policinë e Kosovës

Drejtori i Departamentit të Hetimeve në Policinë e Kosovës, Riza Shillova është shkarkuar nga detyra që kishte.

EULEX prezanton raport nga monitorimi i sistemit të drejtësisë

EULEX-i prezantoi raportin e parë publik të Monitorimit Sistematik dhe Tematik të Drejtësisë.

Drejtori i Hetimeve në Policinë e Kosovës mban mbi 28 mijë para kesh në bankë

Drejtori i Departamentit të Hetimeve në Policinë e Kosovës, Riza Shillova ka deklaruar se posedon 28 mijë e 339 euro para kesh në bankë.

Dyshime të forta se 38 vjeçarja nga Istogu nuk vdiq nga Coronavirus

Javë më parë nga QKUK u kumtua lajmi se 38 vjeçarja nga Istogu Sevdikje Kukleci vdiq në klinikën Infektive pasi ishte e prekur nga COVID 19.

Tenderët e hapur për maska e pajisje në kohë pandemie do të hetohen nga policia

Në emisionin e sotëm në “Drejtësia në Kosovë”, Drejtori i Departamentit të Hetimeve në Policinë e Kosovës, Riza Shillova ka thënë se do të hetohen tenderë...

Dosja mbi rrethanat e vdekjes së Agon Musliut në Karantinë në Prishtinë

Sonte në emisionin “Drejtësia në Kosovë” do të trajtohen dy rastet dyshimta të vdekjeve gjatë kohës së pandemisë COVID-19 në Kosovë.