Postet nga: rivotimi në istog

PZAP Hedh Poshtë të Gjitha Ankesat e AAK-së për Istogun

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, PZAP, ka hedhur poshtë 14 ankesat e AAK-së për zgjedhjet në komunën e Istogut.

Gani Dreshaj Kërkon Rinumërim të Votave

Kandidati i AAK-së për kryetar të Komunës së Istogut, Gani Dreshaj, është ndarë i pakënaqur me rezultatin pas numërimit të të gjitha votave të zgjedhjeve të ...

Daka: Asnjëherë S’kemi Pasur Këso Rezultati si në Istog

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, sipas Rtv21.tv është deklaruar pas përfundimit të numërimit të votave me postë dhe me kusht të garës pë...

Ndërron Rezultati në Istog, Prinë LDK me 75 Vota

Nga votat e numëruara prej kopjeve të skanuara të formularëve të rezultateve për zgjedhjet për kryetar të Komunës së Istogut, në 63 vendvotime, të cilat KQZ ...

Kryeministri Haradinaj Deklarohet Rreth Zgjedhjeve në Istog

Kryeministri i Kosovës është deklaruar sot rreth rivotimit të djeshëm për kryetar të Komunës së Istogut.

Prokuroria: Asnjë Rast Penal Gjatë Rivotimit në Istog

Prokurori i Shtetit njofton se deri në ora 20:30, në rivotimin për kryetar të komunës së Istogut, janë raportuar vetëm 4 raste lidhur me këtë proces zgjedhor.

KQZ Tregon Kur Do të Shpallen Rezultatet Përfundimtare në Istog

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, tha në një konferencë për media se sipas rezultateve preliminare që kanë ardhur nga të gjitha vendvotimet, pra nga 63 vendvotime të komunë...

Lirohet i Dyshuari për Blerje Votash në Istog

Personi i intervistuar nga Policia në Istog nën dyshimin për blerje votash, është liruar.