Postet nga: rifat latifi

Latifi: Unë jap dorëheqje atë ditë që nuk e dëgjoj një profesionist shëndetësor

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, në komisionin për Shëndetësi ka thënë se në momentin që nuk e dëgjon një mjek për problemet ...

Ministri i Shëndetësisë takon specializantët, u premton trajtim të shpejtë të kërkesave

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka takuar sot tre përfaqësues të specializantëve.

Rama dhe Latifi, dakordohen për veprime të përbashkëta për shëndetin publik

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka takuar ministrin e Shëndetësisë Rifat Latifi. Rama ka bërë të ditur përmes llogarisë së tij në Facebook se ...

Kurti thotë se lirimi i masave anti-COVID varet nga zbatimi i tyre

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se lirimi i masave anti-COVID-19 në Kosovë, varet nga niveli i zbatimit të tyre.

ShBA donacion për shëndetësinë e Kosovës në vlerë mbi 500 mijë dollarë

Ministria e Shëndetësisë ka pranuar sot një donacion - pajisje mjekësore për ShSKUK-në nga Nick Giacobbe, i ngarkuar me punë i Ambasadës amerikane dhe majori ...

Ministri i Shëndetësisë viziton Klinikën e Infektive

Ministri i ri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka vizituar Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe është takuar me drejtuesit e klinikës ...

Ministri i Shëndetësisë: Do të ristrukturojmë në tërësi edukimin e specializantëve dhe infermierëve

Në vazhdën e protestave të cilat janë organizuar javëve të fundit nga shumë sindikata në vend, këtë rrugë e ndoqën edhe specializantët me vetëfinancim.

Ministri i Shëndetësisë: Nesër takohem me komitetin për vaksinim për rekomandimet rreth dozës së tretë

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka thënë se nesër do të takohet me komitetin për vaksinim kundër COVID-19 dhe do të diskutojnë në lidhje ...