Postet nga: Reagimet

The Guardian: Kosova akuzohet se po i ngrit tensionet etnike duke e ndaluar përdorimin e dinarit serb

Shtetet e Bashkuara i kanë kritikuar autoritetet e Kosovës për atë që e perceptojnë si “përshkallëzim të panevojshëm të tensioneve etnike”. Kjo kritikë si pë...

Bashkim Ramosaj lavdëron Bashkësinë Islame në Deçan për maturinë pas formimit të "Lëvizjes Braktisja vullnetare e Fesë Islame"

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj ka pritur sot një delegacion të Bashkësisë Islame të kësaj komune pas njoftimit se është formuar Këshilli iniciues për formimin ...

Albanologjia në alarm pas vendimit për shuarjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike

Shuarja e veprimtarisë së Akademisë së Studimeve Albanologjike (ASA) në Tiranë ka alarmuar studiuesit e shkencave të albanologjisë në Shqipëri, Kosovë e më gjerë.

Zhvillimet e fundit në veri, reagon kryeministri Kurti - VIDEO

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar në lidhje me zhvillimet e fundit në veri, përmes një video-mesazhi në Facebook.

BE, e shqetësuar për situatën 'shumë serioze' në veri të Kosovës

Bashkimi Evropian është shprehur i shqetësuar për tensionet që janë krijuar ditëve të fundit në pjesën veriore të Kosovës, dhe ka thënë se i ...

Zgjedhja e anëtarëve të ri, flasin nga Këshilli Drejtues i UP-së

Zgjedhja e anëtarëve të ri të Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës nxiti reagime në vend, derisa edhe Universiteti i Prishtinës doli të martën ...

Reagimet pas ribotimit librit me emërtimin ‘Metohi’, sqarohet Instituti Albanologjik

Ribotimi i një libri për folklorin nga Instituti Albanologjik në Prishtinë, me titullin origjinal në të cilin përmendet fjala “Metohi”, ka ngjallur reagime publike.

Vazhdon bllokimi i rrugës afër pikës kufitare në Jarinjë

Mëngjesi i së martës e ka gjetur të bllokuar rrugën në pikën kufitare në Jarinjë.