Postet nga: Protestat

Vritet një Gazetar Palestinez gjatë Protestave në Gaza

Një gazetar palestinez ka vdekur nga plagët e marra gjatë protestave në kufirin mes Rripit të Gazës dhe Izraelit, kanë njoftuar zyrtarët shëndetësorë në Gaza.

Shtatë të Vrarë në Protestat në Rripin e Gazës

Të paktën shtatë persona janë vrarë dhe qindra të tjerë janë plagosur, gjatë protestave në Rripin e Gazës më 6 prill.

Vriten 4 Palestinezë në Protestat për Jerusalemin

Ushtarët izraelitë dje i kanë vrarë katër dhe plagosur afro 160 palestinezë të tjerë, kanë thënë zyrtarët mjekësorë, në periudhën e protestave të vazhdueshme lidhur ...

Protestat në Serbi: Mijëra Njerëz Kërkojnë Dorëheqjen e Vuçiqit

Mijëra demonstrues u mblodhën në disa qytete serbe të hënën, si pjesë e një veprimi të vazhdueshëm në masë duke protestuar kundër fitores së ...

Frikë për Dhunë në Maqedoni

Mbështetësit e partisë VMRO-DPMNE dolën në rrugë për të dytën ditë me radhë për të protestuar kundër një koalicioni të mundshëm qeveritar ...

Zotim Për Vazhdim të Protestave Kundër Pronto 2

Zotim Për Vazhdim të Protestave Kundër Pronto 2

Organizatorët paralajmëruan për nesër protestën radhës.

Rëndësia e Konsistencës së Kundërshtimit të Keqqeverisjes

Rebelimi i përditshëm për të kundërshtuar problemet që vijnë nga qeverisja ishte tema e debatit të tretë rreth korrupsionit në kuadër të festivalit “DokuFest”.

4 Serbë, OSBE e MAPL e Hartojnë Statutin e Asociacionit

Qeveria e Kosovës ka formuar grupin menaxhues për hartimin e draftit të statutit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe (AKS).