Postet nga: Protestat

Ministri i Mbrojtjes: Kosova është e sigurtë

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë se Kosova është e sigurtë dhe nuk bie pre e kërcënimeve dhe shantazheve të Serbisë.

Ministria e Drejtësisë paralajmëron ridërgimin e Projektkodit Civil

Ministria e Drejtësisë në Kosovë ka paralajmëruar se do ta ridërgojë Projektkodin Civil në Kuvend.

Otava shpall gjendje të jashtëzakonshme

Kryetari i kryeqytetit të Kanadasë, Otavës, ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme, pas një jave të protestave të shoferëve të kamionëve, kundër kufizimeve për luftim ...

Trazira dhe revolta në Kazakistan: Çfarë po ndodh dhe pse ka rëndësi?

Ndërkohë që protestat në shtetin e pasur me naftë të Azisë Qendrore kanë marrë hov, ngjarjet atje po kërcënojnë të bëjnë bujë në të gjithë rajonin.

Ministri i Shëndetësisë nuk takohet me specilizantët, këta paralajmërojnë vazhdimin e protestave

Para objektit të Ministrisë së Shëndetësisë me dhjetëra mjek kanë protestuar sot duke shprehur pakënaqësi me trajtimin qeveritar.

Qeveria serbe tërheq Ligjin për Shpronësim

Qeveria e Serbisë, në seancën e 8 dhjetorit solli vendim që të tërheq nga procedura parlamentare Ligjin për Shpronësim, të cilin e ktheu për rishqyrtim presidenti, ...

SBAShK pas takimit me Sveçlën dhe Nagavcin: Do ta diskutojmë grevën e 4 dhjetorit

Sindikata e Bashkuara e Arsimit Shkencës dhe Kulturës pas një takimi me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci, ...

Ndryshe nga Beogradi, pa asnjë ekces kaloi festivali ‘Mirëdita, dobar dan!’ në Prishtinë

Edicioni i tetë i festivalit “Mirëdita, dobar dan!”, që u mbyll të shtunën që shkoi, për herë të parë kaloi pa ndonjë incident apo protestë kundër ...