Postet nga: Prokuroria e Pejës

Në gjykimin për vrasjen e të riut në Pejë, kërkohet të ridëshmoj gruaja e të vrarit

Një dëshmitar ka dal sot para gjykatës së Pejës për të dhënë versionin e tij për momentet tragjike të 6 marsit 2017, ku nga plumbat e ...

Prokuroria e Pejës: Roja i Burgut u arrestua pasi pranoi 2 mijë euro ryshfet për transferimin e një të burgosuri

Prokuroria e Pejës ka ngritur aktakuzë ndaj një roje të Burgut të Dubravës nën dyshimin se ka pranuar 2,000 euro për të transferuar një të burgosur nga ...

Gjykimi për vrasjen me pagesë, gjykata refuzon propozimin e mbrojtjes për dëshmitarin bashkëpunues

Para gjykatës së Pejës ka vazhduar procesi gjyqësor ku Bekim Raja, Avni Sinanaj, Murat Sinanaj, Gjon Pnishi, po akuzohen lidhur me vrasjen e Ferdinand Gjinit.

Përplasje mes mbrojtjes dhe prokurores në gjykimin për vrasjen që dyshohet se u krye me pagesë

Me tensione është përshkuar procesi gjyqësor për rastin ku Bekim Raja, Avni Sinanaj, Murat Sinanaj, Gjon Pnishi, po akuzohen lidhur me vrasjen e Ferdinand Gjinit.

Dalin para gjykatës 4 të akuzuarit për akuzën e vrasjes me pagesë

Bekim Raja, Avni Sinanaj, Murat Sinanaj, Gjon Pnishi, janë ulur sot në bankën e të akuzuarve nën akuzën për vrasjen e Ferdinand Gjinit.

Dosja për doganierin e akuzuar për ryshfet

Në mungesë të prokurorit, ka dështuar të filloj procesi gjyqësor ndaj zyrtarit doganor Veton Turjaka, i cili po akuzohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe ...

Shteti gjerman pa përgjigje në kërkesën e Ministrisë se Drejtësisë për dëgjimin e 3 dëshmitarëve në rastin e vrasjes në vitin 1999

Pasi shteti gjerman nuk ka kthyer përgjigje në kërkesën e Ministrisë se Drejtësisë për dëgjimin e 3 dëshmitarëve përmes videolinkut, gjykata ka ...

Zyrtari policor dënohet me 2700 euro për 250 euro ryshfet

Zyrtari policor, Qamil Delija, u dënua sot nga gjykata e Pejës për akuzën se ka marrë 250 euro ryshfet nga një person në këmbim të kthimit ...