Postet nga: Prokuroria e Pejës

Hulumtimi i KALLXO.com, kthehet në rigjykim rasti skandaloz i dhunimit në Pejë

Një hulumtim i KALLXO.com kishte zbardhur një dënim skandaloz të Gjykatës së Pejës, sipas të cilit, dhunuesi ishte dënuar me 8 muaj e 8 ditë burgim pë...

Pamje ekskluzive: Droga thahet në dhomat dhe tavanin e një shtëpie në Deçan

Gjatë operacionit të Policisë në një shtëpi në fshatin Maznik të Deçanit janë gjetur bimë narkotike duke u tharë, mjete të përdorura për prerjen e kanabisit ...

Aksioni i Policisë, në Gjakovë gjendet një drogë shumë e rrallë

Një aksion i udhëhequr nga Prokuroria e Pejës, e asistuar nga Njësia antidrogë e Policisë, është ndërmarrë në rajonin e Dukagjinit, gjatë të cilit janë zbuluar ...

Shkatërrimi i plantacioneve të drogës në rajonin e Dukagjinit - LIVE

Pamjet e arrestimit të 7 personave, të shkatërrimit të plantacioneve të drogës e të tharjes së bimëve narkotike në tavane dhe objekte të tjera të shtëpive në ...

Rrahja brutale e një të riu në Pejë – Gjykata merr këto vendime

KALLXO.com pak minuta më parë publikoi një video që tregon pamje si një grup prej disa personave e rrahin brutalisht një person tjetër.

VIDEO - Rrahje brutale në Pejë

Një video e publikuar në rrjetet sociale tregon pamje si një grup prej disa personave e rrahin pamëshirshëm një person tjetër.

Prokuroria e Pejës autorizon policinë që t`i verifikojë pronat në fshatin Stankaj pas denoncimit të ministrit të Bujqësisë

Ditë më parë, ministri i Bujqësisë  Faton Peci ka deklaruar se në bazë të një raporti në lidhje me menaxhimin e pronave të Institutit Bujqësor të Kosovës, ...

Gjykimi për vrasjen e Agonis Tetajt drejt fundit

Pas më shumë se 4 vitesh nga vrasja e Agonis Tetajt, këtij procesi gjyqësor po i vjen fundi.