Postet nga: Presidentja e Kosovës

Osmani në takim me ambasadorin e ri të Australisë: Jemi të përkushtuar për paqe dhe stabilitet në rajon dhe Evropë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pranuar letrat kredenciale nga ambasadori jorezident i Australisë, Richard Rodgers.

Krerët e shtetit përkujtojnë 24-vjetorin e Masakrës së kryer nga forcat serbe në shtëpinë e familjes Vejsa në Gjakovë

Kryeministri Albin Kurti dhe presidentja Vjosa Osmani kanë përkujtuar 24-vjetorin e masakrës në shtëpinë e familjes Vejsa në Gjakovë.

Osmani premton angazhim maksimal për t'i mbështetur komunat e prekura nga vërshimet

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka vizituar Klinën, Skënderajn e Mitrovicën dhe bizneset e familjet e prekura nga vërshimet në këto vende.

Osmani takon ministrin e Jashtëm të Polonisë: Presim mbështetje në rrugëtimin euroatlantik

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ministrin e Jashtëm të Polonisë, Zbigniew Rau, i cili është edhe kryesuesi aktual i OSBE-së.

Vjosa Osmani pret në takim gra të komunitetit egjiptian

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani në prag të 24 qershorit, ditës nacionale të komunitetit egjiptian, ka pritur një grup të grave nga ky komunitet.

Pas Panamasë e Kosta Rikës, presidentja Osmani udhëton drejt SHBA-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Uashington. Ajo atje do të marrë pjesë në Takimin e Liderëve të Konferencës së Munihut.

RTK kërkon falje për lajmin 'copy-paste' ku flitej si t`i 'qepohej presidentes'

RTK i kërkon falje opinionit publik dhe Presidentes së Republikës për publikimin e një lajmi tendecioz në portalin rtklive.com, i cili nuk është lajm i prodhuar ...

Osmani: Kosova ka pasur vështirësi në përballje me pandeminë për shkak të sistemit të brishtë shëndetësor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur fjalimin e saj në Forumin Ndërkombëtar të Sigurisë Halifax për sfidat e Kosovës në përballje me pandeminë ...