Postet nga: Presidentja e Kosovës

Osmani: Bota të qëndroj me Ukrainën njësoj siç qëndroi me Kosovën 25 vjet më parë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila mori pjesë në Samitin e Paqes për Ukrainën që u mbajt në Zvicër, tha se bota duhet të që...

Tri vjet në krye të shtetit, Osmani mes kritikave dhe vlerësimeve për punën e saj

Vjosa Osmani, më 4 prill të vitit 2021 u bë presidente e Kosovës me mandat pesëvjeçar. Përgjatë këtyre tri vjetëve në krye të shtetit, ajo vlerë...

Osmani bisedon me O'Brien për partneritetin me SHBA-në dhe marrëveshjen e Brukselit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka njoftuar se ka zhvilluar një bisedë telefonike me ndihmësekretarin amerikan të Shtetit, James O’Brien këtë të hënë (01.04.2024).

Presidentja Osmani udhëton për New York, do të ketë takime të shumta dhe do të marrë pjesë në pritjen e organizuar nga presidenti Biden

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në New York të SHBA-së, ku në kuadër të sesionit të 78-të të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara ...

“Marshi” i kërkesave të veteranëve për përfshirje në Ligjin për pagën minimale

Për më shumë se një vit, organizatat e dala nga lufta e fundit në Kosovë po bëjnë përpjekje për përfshirjen e veteranëve në Ligjin ...

Presidentja Osmani në Parlamentin Evropian përmend kontributin e veprimtarëve kosovarë

Disa emra personalitetesh e veprimtarësh të shquar nga Kosova, u përmendën nga Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë fjalimit të saj para deputetëve të Parlamentit ...

Osmani: Kosova është Evropë dhe të jesh kosovar është të jesh evropian

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot iu adresua deputetëve të Parlamentit Evropian në Strasburg lidhur me arritjet e Kosovës dhe rrugën e saj drejt anëtarë...

Osmani pritet në takim nga presidentja e Parlamentit Evropian, Roberta Mensola

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga Presidentja e Parlamentit Evropian, Roberta Mensola.