Postet nga: OSBE

OSBE: Vetura që u kap me marihuanë në Serbi, nuk ishte e misionit

Pesë persona janë arrestuar në Beograd javën e kaluar. Ata po dyshohen se kryer veprën penale të prodhimit dhe shpërndarjes së paautorizuar të lëndës narkotike.

OSBE publikon raportin për trajtimin e rasteve të terrorizmit nga institucionet e Kosovës

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), misioni në Kosovë, ka publikuar sot raportin “Trajtimi i rasteve të terrorizmit nga sistemi i drejtësisë penale të Kosovë...

Kurti takon shefin e OSBE-së në Kosovë, diskutojnë për veriun dhe lajmet e rreme

Rritja e bashkëpunimit ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) ishte në qendër të takimit mes kryeministrit ...

Osmani takon ministrin e Jashtëm të Polonisë: Presim mbështetje në rrugëtimin euroatlantik

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ministrin e Jashtëm të Polonisë, Zbigniew Rau, i cili është edhe kryesuesi aktual i OSBE-së.

Kurti me shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë diskutojnë për mbrojtjen dhe respektimin e të drejtave të pakicave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar sot me shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin Michael Davenport, me të cilin ka diskutuar për fushën e ...

Carpenter: Presim që Kosova të jetë shtet pjesëmarrës i OSBE-së dhe kjo mund të ndodhë

Michael Carpenter, diplomati amerikan që shërben si ambasador i Shteteve të Bashkuara në Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë ka shprehur keqardhjen që Kosova nuk ë...

Ambasadori i SHBA-së në OSBE kërkon hetim për sulmet në veri

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) Michael Carpenter në përgjigjen e tij ndaj raportit të ...

Reagon shefi i OSBE-së në Kosovë pas sulmeve ndaj policëve në veri

Shefi i Misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) në Kosovë, Michael Davenport, ka reaguar pas sulmeve të fundit ndaj zyrtarëve policorë nga ...